31 / Серпень, 2021

31 серпня відбулося онлайн засідання фахової мережі Асоціації міст України з питань соціального захисту та соціального забезпечення. Захід відбувся в рамках проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та співпрацю».
Мета - обговорення актуальних проблем діяльності органів місцевого самоврядування у сфері соціального захисту населення.
Учасники: керівники (представники) органів соціального захисту населення сільських, селищних, міських рад.
Запрошені: представники Міністерства соціальної політики України, Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ.
Фасилітатором виступив експерт з питань соціального захисту та соціального забезпечення Асоціації міст України Назар Миколюк. Він відкрив захід та привітав учасників: "Ми проводимо наше засідання з метою налагодження діалогу та координації зусиль між органами державної влади і органами місцевого самоврядування, щоб ми спільно діяли і оперативно вирішували проблеми сфери соціального захисту та соціального забезпечення в громадах".
  
Про законодавчий розподіл повноважень у сфері соціального захисту населення між органами державної влади та органами місцевого самоврядування розповів заступник Міністра соціальної політики України Віталій Музиченко.
Начальник управління соціального захисту населення та охорони здоров’я Токмацької міської ради Ігор Мащенко доповів про організацію діяльності виконавчих органів міських рад міст обласного значення в контексті підготовки до розподілу повноважень у сфері соціального захисту населення.
 
Керівник експертної групи з питань розвитку системи надання соціальних послуг Мінсоцполітики Оксана Суліма розповіла про законодавче забезпечення надання соціальних послуг в територіальній громаді, зокрема визначення потреб населення у соціальних послугах.
Міжнародну підтримку посилення соціальної підтримки сімей із дітьми в контексті розвитку соціальних послуг презентувала Координаторка проектів у сфері захисту дитини Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Наталія Датченко (презентація).
Крім того, доповідачі надали вичерпні відповіді на питання від фахівців у сфері соціального захисту та соціального забезпечення з громад. 
 
Також під час засідання були напрацьовані спільні пропозиції з розглянутих питань, зокрема щодо:
  • організації діяльності виконавчих органів сільських, селищних, міських рад в контексті розподілу повноважень у сфері між органами влади, зокрема з 2022 року;
  • забезпечення надання соціальних послуг в територіальній громаді, зокрема визначення потреб населення у соціальних послугах.
 
Пропонуємо переглянути відео заходу:

Онлайн-захід відбувся в рамках проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та співпрацю», що фінансується Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ) в рамках Підтримки реформи децентралізації в Україні (U-LEAD з Європою. Фаза II).

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)