На практичній сесії у Херсонському РВ АМУ обговорювалося планування розвитку громад

15 / Вересень, 2021
15 вересня у Херсонському регіональному відділенні Асоціації міст України відбулася практична сесія із застосування законодавства на тему: «Планування розвитку громад, складання містобудівної документації, спрощення зміни цільового призначення. Схема просторового планування території громади як інструмент комплексного управління у використанні земель, зонування території».
Учасники – міські, селищні та сільські голови та їх заступники, представники департаменту містобудування Херсонської облдержадміністрації, землевпорядних організацій, керівники та спеціалісти структурних підрозділів, відповідальні за містобудівну діяльність у громадах, землевпорядники.
Захід організовано в рамках пілотного спільного проєкту АМУ та ДЕСПРО.
З вітальним словом до учасників звернулася виконавчий директор Херсонського РВ АМУ Лариса Оленковська, яка акцентувала увагу на тому, що комплексне планування просторового розвитку для громад, містобудівний та земельний його аспекти є непростими і дуже актуальними - спеціалісти громад доволі часто звертаються із відповідними запитаннями, на які важливо своєчасно та якнайповніше отримати фахову відповідь.
Модератором практичної сесії виступив виступив експерт з змельних питань Олександр Зінов.
Про комплексні плани просторового розвитку громад, їх містобудівний та земельний аспекти розповів начальник управління містобудування та архітектури Херсонської облдержадміністрації, головний архітектор області Григорій Ходін. Він ознайомив з основними характеристиками комплексних планів, схемами планування розвитку громад.
Особливе зацікавлення викликали оновлення в земельному законодавстві у зв’язку з прийняттям Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель». Детально розглядалися аспекти спрощення змін цільового призначення земель, зокрема, процедури підготовки документів. Учасники практичної сесії ивчали зразки технічних завдань на розробку комплексного плану просторового розвитку, містобудівні та землевпорядні аспекти, а також джерела фінансування розроблення комплексних планів просторового розвитку територій громад.
Григорій Ходін звернув увагу, що йдеться про систематизацію величезного пласту інформації, про її актуалізацію, обробку даних, оцифрування з паперових носіїв, прив’язку до кадастрів, доступ до баз, доступність до ознайомлення, а значить – функціональність та прозорість для громади, інвесторів. Експерт презентував ключові процедури підготовки та розробки комплексного плану як серйозної інформаційної бази, з якою можна ефективно працювати, землевпорядної документації та оновленням у законодавстві. Він застеріг, що оновлення деякої документації повинно спиратися на перспективу – зокрема, врахування цільового призначення земель, транспортних коридорів, бачення особливостей розвитку конкретних територій, наявність зваженої концепції цього розвитку, економічного підґрунтя, рекреаційного потенціалу, джерел альтернативної енергії тощо. Все це функціонально має враховуватися завчасно, бо подальше внесення змін до комплексного плану муситиме супроводжуватися відповідними експертизами, а отже втратою часу, ресурсів та можливостей.
Учасники заходу отримали вичерпні відповіді на поставлені запитання, а також по закінченню сесії мали можливість скористатися індивідуальними консультаціями експертів.
Матеріали практичної сесії: Презентація 1, Презентація 2.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)