04 / Жовтень, 2021
30 вересня у приміщенні Херсонської міської ради відбулася перша інформаційна зустріч представників Білозерської селищної, Голопристанської, Олешківської, Херсонської міських територіальних громад, які розпочинають роботу над проектом велосипедного маршруту «Берегами двох морів», що підтриманий в рамках проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та співпрацю». Проєкт реалізується відповідно до грантової угоди між Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» та Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ).
У зустрічі взяли участь уповноважені представники органів місцевого самоврядування та громадськості. Мета заходу - ознайомитися із нормативно-правовими та методологічними особливостями реалізації проєкту шляхом налагодження співробітництва територіальних громад.
Ідея проєкту належить  громадським активістам  ГО «Імпульс Херсонщини», які для розбудови веломаршруту вздовж Чорного та Азовського морів вирішили залучити громади, вздовж територій яких цей маршрут проходить. Цю  важливу для розвитку туристичної привабливості Херсонщини роботу розпочнуть перші чотири громади – Білозерська, Голопристанська, Олешківська та Херсонська.  Так, голова ГО «Імпульс Херсонщини» Дмитро Карлюка окреслив ідею проєкту, коротко представив загальну концепцію. Далі учасники зустрічі обговорили особливості реалізації проєкту в рамках Закону України «Про співробітництво територіальних громад», виклики, які стоять перед територіальними громадами, ознайомилися із нормативною базою організації співробітництва територіальних громад, формами співробітництва, умовами підтримки державою проєктів співробітництва.
 
 
Проєкт велосипедного маршруту непростий з огляду різних стартових умов для громад-учасниць, а також обсягів майбутньої роботи. Представники громад обговорили та затвердили дорожню карту реалізації першого етапу проєкту -  підготовки договору про співробітництво територіальних громад. Також учасники зустрічі докладніше ознайомилися із процедурними моментами, домовилися про найширше залучення громадськості як до обговорення концепції проєкту, так і шляхів його реалізації.
Було визначено, що найбільш раціональним в даному випадку буде координація зусиль для досягнення спільного результату та підготовка договору про співробітництва відповідно до ст.11. Закону України «Про співробітництво територіальних громад».
 
Представники зустрічі визначили подальші завдання:
  • створення робочих груп;
  • детальне вивчення протяжності та напрямів веломаршрутів територією громад;
  • обговорення отриманих результатів.
Громади проявили неабиякий інтерес у розробленні та реалізації проєкту договору співробітництва. Кожна громада має свою важливу роль, і ця ідея може бути реалізована тільки спільними зусиллями. 
До цього моменту на Херсонщині практика співробітництва територіальних громад була мало поширена. Тож є сподівання, що нарешті покладено початок активному впровадженню такого сучасного інструменту розвитку як співробітництво громад. 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)