21 / Травень, 2021
21 травня заступник Міністра соціальної політики України Віталій Музиченко провів онлайн нараду з керівниками міських органів соціального захисту населення щодо призначення житлових субсидій населенню.
Захід організовано за сприяння Асоціації міст України.
Під час онлайн наради заступник Міністра розповів про зміни в порядку надання житлових субсидій, прийняті на засіданні Уряду 19.05.2021.
Зокрема, він повідомив, що передбачено:
Не враховувати доходи громадян від розміщення депозитів.
► Збільшити до 100 тис. грн суму коштів на депозитному рахунку, перевищення якої позбавляє громадян права на отримання житлової субсидії (наразі це 25 прожиткових мінімумів, або 56 750 грн).
► Не враховувати при призначення субсидії житлові приміщення, які перебувають у спільній частковій або сумісній власності (переважно це приватизація житла), а також ті, які знаходяться в сільській місцевості (в основному це спадщина).
Окрім того, Віталій Музиченко заявив, що 85 % домогосподарств (2,5 млн) зможуть отримати субсидію автоматично і тільки 15 % (460 тис.) повинні будуть подати відповідний пакет документі. Так, подати по-новому документи повинні будуть домогосподарства, яким субсидія:
► надавалася у грошовій безготівковій формі (з 1 травня субсидія надається виключно у готівковій формі);
► була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень; внутрішньо переміщені особи);
► була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації.
За результатами наради Асоціація міст України домовилася з Мінсоцполітики, що АМУ збере від органів місцевого самоврядування проблемні питання щодо призначення житлових субсидій населенню та надішле їх Міністерству для підготовки відповідних роз’яснень.
 
Пропонуємо переглянути відео наради:
 

Нагадаємо, що у квітні Асоціація міст України закликала Прем’єр-міністра України запобігти скупченню громадян в органах місцевого самоврядування та передбачити автоматичне призначення житлових субсидій населенню на період 2021-2022 роки (детальніше)

 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)