15 / Квітень, 2021
На жаль, попри спільні зусилля держави та органів місцевого самоврядування в Україні продовжує складатись невтішна ситуація із поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19. Так, уже на сьогодні в 12 областях та м. Києві запроваджено протиепідемічні обмеження «червоної» карантинної зони.
 
Водночас відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій усі домогосподарства, які хочуть отримувати субсидію починаючи з травня 2021 року, повинні звернутися до органів місцевого самоврядування з відповідною заявою. Тобто, у травні 3 млн представників домогосподарств, більшість з яких є літніми людьми, які знаходяться в зоні підвищеного ризику, особисто контактуватимуть з працівниками органів місцевого самоврядування. На думку Асоціації міст України, це серйозно ускладнить епідемічну ситуацію в Україні та може призвести до збільшення кількості смертей від коронавірусу.
 
Минулого року Кабінет Міністрів України запровадив автоматичне призначення житлових субсидій населенню на період 2020-2021 роки з метою зменшення скупчення людей в органах соціального захисту населення. Такий крок допоміг зберегти життя і здоров’я як простих громадян України, так і працівників органів державної влади та місцевого самоврядування.
 
Асоціація міст України звернулася з проханням до Прем’єр-міністра України ініціювати автоматичне призначення житлових субсидій населенню на період 2021-2022 роки або прийняти механізм, який допоможе запобігти скупченню громадян в органах місцевого самоврядування для збереження життя та здоров’я українців.
 
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)