22 / Червень, 2022
21 червня відбувся Круглий стіл «Транспортна модель для Київської агломерації: вивчення європейського досвіду» організований Місцевою асоціацією «Київська агломерація» у партнерстві з Програмою Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні».
Під час Круглого столу учасники обговорили успішні практики європейських міст (зокрема, Страсбурга, Турину та Барселони), актуальні питання законодавчого регулювання у сфері транспортного сполучення, відповідні європейські стандарти та іноземний досвід, проаналізували існуючі напрацювання в Україні і намітили подальші кроки в роботі над транспортною моделлю Київської агломерації.
З вітальним словом до присутніх звернувся Голова АМУ, Київський міський голова Віталій Кличко: «Наша мета: звірити годинники і спільно рухатися у вирішенні нагальних питань. Надважливо розробити таку транспортну модель, яка б спростила пасажирам життя, зменшила час і вартість перевезень, розвантажила столицю, зменшила кількість заторів і в той же час була зручною як для киян, так і для жителів сусідніх територіальних громад».
Віталій Кличко зазначив, що наразі важливо зменшити кількість приватних автівок за рахунок якісного муніципального транспорту, розширювати мережу електротранспорту. А в питаннях автомобільних сполучень переходити на комфортні та безпечні автобуси, замість маленьких і небезпечних маршруток. Також потрібно створювати умови, щоб приміська електричка була з’єднана з міським транспортом і дозволяла з мінімальною кількістю пересадок дістатися в будь-який кінець Києва.
Звертаючись до учасників заходу, Даніель Попеску, Керівник Департаменту з питань демократії і врядування Генерального директорату ІІ з питань демократії Генерального секретаріату Ради Європи, наголосив на важливості працювати разом, як один організм, акцентував увагу на питаннях економічного і соціального розвитку метрополії.
Представники Страсбурга, Турину та Барселони поділилися успішними практиками європейських міст.
Так, Чезаре Паонесса, Директор Агенції мобільності регіону П’ємонт (Італія), розповів про транспортну модель Турину. Переглянути презентацію
Ронан ГоліаКерівник Департаменту мобільності міста та єврометрополії Стасбурга (Франція), презентував транспортну модель, яка працює у Стразбурзі. Презентація
Хуан Марія Бігас, Директор з питань мобільності, транспорту та сталого розвитку, Метрополії Барселони, поділився досвідом організації транспорту. Презентація
Друга частина Круглого столу була присвячена визначенню необхідних кроків з розробки та імплементації транспортної моделі Київської агломерації.
Маркіян Дацишин, експерт Ради Європи представив ситуацію мобільності у Київській агломерації до війни. Презентація
Також у обговоренні взяли участь: В’ячеслав Негода, заступник Міністра розвитку громад та територій України; Дмитро Турчак, директор директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Міністерства інфраструктури України; Олександр Красноштан, представник Укрзалізниці; Руслан Кандибор, директор Департаменту транспортної інфраструктури Київської міської державної адміністрації; Олексій Шаповалов, заступник начальника управління планування інженерно-транспортної інфраструктури КО «Київгенплан»; Михайло Нетяжук, Фастівський міський голова; Роман Іваненко, Голова постійної комісії з соціально-економічного розвитку, підприємництва і транспорту Білогородської сільської ради.

Напрацювання транспортної моделі для Київської агломерації продовжиться в робочих групах.
Пропозиції приймаються на електронну пошту kyivaglomeracia@gmail.com.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)