Координаційний семінар Східного Партнерства «Нова політична ситуація для місцевого та регіонального самоврядування в Україні» проходить у Києві

05 / Вересень, 2019
5 вересня розпочався дводенний Координаційний семінар Східного Партнерства «Нова політична ситуація для місцевого та регіонального самоврядування в Україні».
В рамках програми Східного партнерства PLATFORMA Асоціація міст України, а також асоціації місцевих та регіональних органів влади Грузії та Молдови організовують серію координаційних семінарів з метою здійснення моніторингу та визначення подальших кроків щодо реформи державного управління і децентралізації, просування політичного діалогу з  органами державної влади та європейськими інституціями, визначення можливостей співпраці у сфері децентралізації та фінансування, а також розробки національного плану захисту та представлення своїх інтересів.
Учасники: міжнародні партнери – представники програми Східного партнерства PLATFORMA, Національної асоціації місцевих влад Грузії (NALAG), Шведської асоціації місцевих влад та регіонів (SALAR), Конгресу місцевих влад Молдови (CALM), Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, Асоціації польських міст (APC), Асоціації муніципалітетів Республіки Хорватії, Представництва ЄС в Україні, Європейського інвестиційного банку, Європейської бізенс-асоціації, посольств, а також мери та заступники міських голів з українських та європейських міст.
У заході бере участь народний депутат України Руслан Требушкін.
Асоціацію міст України під час заходу представляє Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, директор Центрального Офісу впровадження децентралізаційної реформи Володимир Мягкоход та аналітик Аналітичного центру АМУ Тетяна Палійчук.
Відкрив захід Виконавчий директор АМУ О.Слобожан (читати більше).
Із вступним словом до учасників звернувся мер муніципалітету Айдовщина, політичний представник PLATFORMA Тадей Беоканін. Він привітав учасників та побажав їм плідної роботи.
Також привітала учасників директорка PLATFORMA Марлен Сімеон. Вона відзначила, що PLATFORMA – це європейська коаліція муніципалітетів, які співпрацюють та формують єдиний голос європейських громад і вона рада, що АМУ також долучена до співпраці, оскільки Україна зараз впроваджує реформу місцевого самоврядування, а європейським муніципалітетам дуже важливий цей досвід. М.Сімеон відзначила, що PLATFORMA готова надавати всебічну підтримку Україні на шляху вровадження реформ та посилення їх результатів.
Виконавчий директор Національної асоціації місцевих влад Грузії (NALAG) відзначив Келменд Заязі, що співпраця з Асоціацією міст України є дуже важливою і вона буде поглиблюватися шляхом обміну досвідом, спільного проведення досліджень, а також організації онлайн семінарів на тему гендерної рівності.
Народний депутат України Руслан Требушкін звернувся до учасників з вітальним словом: «До того як я став депутатом, дві каденції я був мером, тому мені дуже близькі проблемні питання місцевого саморядування. Хочу подякувати за те, що існує така організація як Асоціація міст України, яка дійсно допомагає усім мерам розвивати свої громади. Україна зробила перші крокі у децентралізації. Потрібно ще багато здійснити, щоб якісно завершити цю реформу. Зараз у парламенті ми працюємо не за регламентом, а поки не ухвалимо усі ініціативи, які необхідні країні, серед них і децентралізаційні законопроєкти. Впевнений, разом ми будемо працювати разом та будувати ефективний діалог для побудови спроможних та заможних громад».
В рамках першого дня семінару відбулися дві дискусії. Модерував обговорення Келменд Заязі, Виконавчий директор мережі асоціацій місцевих органів влади Південно-Східної Євпропи (NALAS).
І. Децентралізація та ефективне врядування: основа сталого економічного розвитку
Учасники: Віорел Фурдуі, Виконавчий директор Конгресу місцевих влад Молдови (CALM); Давит Мелуа, Виконавчий директор Національної асоціації місцевих влад Грузії (NALAG); Володимир Мягкоход, директор Центрального Офісу впровадження децентралізаційної реформи (АМУ).
Іноземні експерти та представники АМУ представили тенденції і виклики, які виникали під час проведення реформи державного управління в Грузії, Молдові та Україні, та визначити рекомендації щодо рамок Східного партнерства після 2020 року.
З презентаціями виступили:
  • Віорел Фурдуі, Виконавчий директор Конгресу місцевих влад Молдови (CALM) (завантажити)
  • Давит Мелуа, Виконавчий директор Національної асоціації місцевих влад Грузії (NALAG) (завантажити)
  • Володимир Мягкоход, директор Центрального Офісу впровадження децентралізаційної реформи (АМУ) (завантажити )
II. Децентралізація та ефективне врядування: індекс Регіональної децентралізаційної оглядової структури NALAS щодо сталого місцевого самоврядування.
Учасники: Анджей Поравські, Виконавчий директор Асоціації польських міст (APC); Младен Пушкаріч, радник Асоціації муніципалітетів Республіки Хорватія; Елтон Стафа, експерт з питань децентралізації та публічних фінансів (NALAS); Тетяна Палійчук, аналітик Аналітичного центру (АМУ).
Спікери обговорили шляхи співпраці у підтримці зусиль щодо захисту та представлення інтересів асоціацій органів місцевого самоврядування для проведення більш ефективних та змістовних реформ у сфері децентралізації, зокрема, із врахуванням висновків індексу Регіональної оглядової децентралізаційної структури (RDO) NALAS щодо сталого місцевого самоврядування в Південно-Східній Європі.
Під час обговорення експерт NALAS Боран Івановські презентував результати Індексу для країн Південно-Східної Європи - інструмент моніторингу, який вимірює прогрес, виклики, можливості та наступні кроки щодо вдосконалення усіх аспектів децентралізаційної реформи (презентація).
Також з презентаціями виступили:
  • Анджей Поравські, Виконавчий директор Асоціації польських міст (APC) (завантажити)
  • Тетяна Палійчук, аналітик Аналітичного центру Асоціації міст України (завантажити)

 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)