23 / Червень, 2021
23 червня 2021 року відбувся другий навчальний онлайн-захід із серії вебінарів для органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами за загальною тематикою «Від теорії до практики ефективного управління земельними ресурсами».  
Навчання організовано Асоціацією міст України у партнерстві з Всеукраїнською аеро-геодезичною асоціацією в рамках Меморандуму про співробітництво.
Тема другого вебінару: «Інвентаризація земельних ділянок громади як інструмент наповнення бюджету. Формування бази даних земельних ділянок з використанням сучасних технологій. Механізм ефективного управління та контролю». Модератором виступила представниця Всеукраїнської аеро-геодезичної асоціації Юлія Заїченко. 
Відкрив захід Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан. Він привітав учасників, побажав плідної роботи і зазначив, що серія вебінарів з земельних питань покликана допомогти громадам практично реалізувати новели земельного законодавства у зв'язку з відкриттям ринку землі та розширенням повноважень муніципалітетів у галузі земельних відносин. Олександр Слобожан розповів, що АМУ разом з розробником геоінформаційних систем обере громаду, якій на партнерських умовах впровадить геоінформаційну систему та реалізує геопортал. Для участі необхідно буде заповнити форму, яка згодом буде надіслана громадам.
З вітальним словом до учасників звернувся Ігор Кирилюк, заступник директора департаменту - начальник відділу взаємодії з іншими кадастрами та інформаційними системами Департаменту ведення державного земельного кадастру Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру. Він зауважив, що глобальні зміни у сфері земельних відносин не мають викликати у представників місцевої влади переживань, адже давно очікувана земельна реформа покликана врегулювати багато питань, які вже роками турбують громади.
 
Про інвентаризацію земельних ділянок як інструмент наповнення бюджету розповіла провідний спеціаліст з інвентаризації земель ТОВ "Подільський земельний центр" Тетяна Григорович
  
Інженер-землевпорядник ТОВ «Архізем Київ» Тетяна Трощук презентувала можливості бази даних земельних ділянок з використанням геоінформаційних технологій. 
 
Протягом вебінару учасники надсилали питання в онлайн-чат, на які спікери надавали вичерпні відповіді. 
 
Наступний вебінар відбудеться 30 червня 2021 року.
 
Пропонуємо переглянути відео вебінару:

Нагадаємо, перший онлайн-захід із серії вебінарів з управління земельними ресурсами за загальною тематикою «Від теорії до практики ефективного управління земельними ресурсами» відбувся 16 червня 2021 року. 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)