18 / Лютий, 2022
Громади Сумщини завершують роботу над спільним проєктом з відновлення річки Вир: підписано Договір про співробітництво Білопільської та Ворожбянсько ї міських, Миколаївської селищної та Річківської сільської громад Сумської області.
Співробітництво громад розбудовується в рамках проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та співпрацю» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», що реалізується відповідно до грантової угоди між Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» та Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ).
В рамках Договору передбачено реалізацію спільного проєкту «Ревіталізація річки Вир на території Білопільської, Ворожбянської, Миколаївської та Річківської територіальних громад (в тому числі виготовлення проектно-кошторисної документації)». Метою реалізації Проєкту з відновлення річки є:
  • відновлення сприятливого гідрологічного режиму і санітарного стану басейну річки Вир, як єдиної екосистеми;
  • раціональне використання водоохоронних зон, в тому числі прибережно-захисних смуг;
  • ландшафтна організація прилеглих до водних об’єктів територій;
  • забезпечення комфортних умов життя і дозвілля мешканців;
  • розширення рекреаційних зон;
  • формування бази для продуктивного розвитку територіальних громад.
Підписанням цього Договору територіальні громади підтверджують, що інтересам кожної з них відповідає спільне і узгоджене співробітництво, що передбачає координацію діяльності та акумулювання ними на визначений період ресурсів з метою спільного здійснення заходів.
Від імені громад Договір підписали: міський голова Білопільської громади Юрій Зарко, міський голова Ворожбянської громади Андрій Дружченко, селищний голова Миколаївської громади Сергій Пасько та сільський голова Річківської громади Микола Солодовник.
  
Експертка проєкту Ніна Мельник привітала учасників із підписанням Договору та звернула увагу на важливість його реалізації, адже в кінцевому результаті це призведе до зменшення негативного впливу та покращення стану довкілля, що передбачає зокрема:
  • відновлення водних об’єктів в басейні річки Вир;
  • відновлення гідрологічного режиму річки з урахуванням адаптації до зміни клімату;
  • відновлення та збереження водних ресурсів для нинішніх і майбутніх поколінь.
Важливим цей Проєкт є для громад і з точки зору соціально-економічного розвитку. Його впровадження дасть поштовх для покращення якості та доступності туристичних послуг, підвищення якості відпочинку мешканців та гостей територіальних громад, у тому числі й маломобільних груп населення, залучення більшої кількості мешканців до туризму та сімейного відпочинку на природі, формування здорового способу життя та популяризації туризму у громадах.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)