24 / Червень, 2020
19 червня у Держгеокадастрі відбулася робоча зустріч щодо створення Державного адресного реєстру на базі Державного земельного кадастру, учасниками якої були Державні підприємства «Центр ДЗК» та «Науково-дослідний інститут геодезії та картографії». Асоціацію міст України на заході представляла аналітик з земельних питань Тетяна Медвецька
Нагадаємо, 21 травня був підписаний Меморандум про співпрацю між АМУ та Держгеокадастром щодо впровадження взаємодії і створення національної інфраструктури геопросторових даних, інтеграції географічної інформації та інформації про існуючі реєстри адрес, інших геопросторових даних.
Що таке Державний адресний реєстр на базі ДЗК?
Це компонент базового набору геопросторових даних Національної інфраструктури геопросторових даних України. Державний адресний реєстр буде реалізований у високоточній системі координат УСК-2000 та з геопросторовою прив'язкою до актуальної топографічної основи в залежності від рівня адміністративно-територіального устрою. Такий реєстр має відповідати міжнародним стандартам ISO та вимогам специфікацій INSPIRE. Основними користувачами Державного адресного реєстру є державний (МВС, ДМС, Мін'юст, Мінрегіон, Держгеокадастр тощо), приватний (бізнес) та публічний (громадські організації, громадяни) сектори.
Органи місцевого самоврядування отримають доступ до Кабінету користувача Державного адресного реєстру з такими можливостями:
  • ведення об'єктів реєстрів адрес, вулиць, населених пунктів, інших поіменованих об'єктів;
  • отримання витягів з Державного адресного реєстру;
  • автоматизація формування і  отримання проекту рішення про присвоєння або зміни адреси об'єкта адресації;
  • автоматичне присвоєння адрес в межах і за межами населених пунктів;
  • інтеграція з існуючими інформаційними системами.
Також при веденні Державного адресного реєстру буде здійснюватися перевірка та валідація внесених адрес на всіх етапах реєстрації. Валідація даних про адреси полягає у запобіганні помилок адресації вручну та зменшення впливу людського фактору, що дозволить отримати якісні та високоточні дані цього реєстру.
Усі користувачі отримають широкий доступ до даних на публічному геопорталі в машиночитному вигляді в різних форматах даних за допомогою сервісів:
- публічного API;
- стандартних геосервісів WMS, WFS, WMTS.
Впровадження такого реєстру дасть можливість створити нові сервіси прямого і зворотного геокодування, що забезпечить органи місцевого самоврядування якісними даними навігації усіх служб  - надзвичайних ситуацій, медичної, пожежної, а також сервісів таксі, доставки тощо. Держгеокадастр впроваджує Державний адресний реєстр в рамках реалізації нового Закону №554-ІХ "Про національну інфраструктуру геопросторових даних". Презентація "Впровадження Державного адресного реєстру" (переглянути).

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)