22 / Липень, 2021
 
19 липня 2021 року Асоціація міст України та ГО “Стратегії Розвитку Громад” провели пресконференцію проєкту «Civic tech – інструмент якісної взаємодії», який покликаний популяризувати та впровадити інструменти електронної демократії (civic tech) з метою покращення взаємодії влади та громадськості у процесі вирішення місцевих проблем.   
Ціль пресконференції - знайомство з проєктом, його виконавцями, висвітлення перших результатів та перебігу реалізації.
Ідея «Civic tech – інструмент якісної взаємодії» - протистояти викликам пандемії та викликаним нею карантинним заходам, які обмежують можливості комунікації, обміну досвідом та взаємодопомоги, посилюючи кризу довіри і змушуючи більшість громадських організацій або призупинити діяльність, або перейти у дистанційний режим. Завданнями проєкту є впровадження інструментів civic tech, а саме: "Відкрите місто", "Місцеві петиції", "Громадський бюджет", "Консультації з громадськістю" та "Свої" — чат-бот твоєї громади"" на місцевому та регіональному рівнях, а також підвищення обізнаності та залученості громадськості до їх використання із поширенням кращих практик.
Для участі в проєкті через конкурс було відібрано 30 громад-учасниць майже з усіх регіонів України. Основними критеріями відбору були: кількість населенням до 50 тис. осіб та активна взаємодія з місцевими представниками організацій громадянського суспільства та бізнесу.

У ході пресконференції координаторка проєктів Фонду Східна Європа Марина Гопко розповіла про ініціацію та важливість самого проєкту: «Вже понад 12 років Фонд Східна Європа впроваджує проєкти, спрямовані на розвиток громадського сектору в Україні. «3DProject: Розвиток попри перешкоди», який Фонд реалізує за фінансування Європейського Союзу, — один із таких прикладів. На меті — допомогти громадським організаціям долати виклики пандемії Covid-19 за допомогою civic tech-рішень. І ми раді, що в межах грантового конкурсу ми змогли підтримати Асоціацію міст України, яка наразі допомагає українським громадам користуватися інструментами платформи електронної демократії E-DEM. Від цього виграють всі: і мешканці, і бізнес, і влада. І незважаючи на пандемію, діалог буде налагоджено, а місцеві проблеми будуть вирішеними».
З вітальною промовою та короткою презентацією виступила керівник проєкту "Civic tech — інструмент якісної взаємодії", експертка АМУ Інна Скляр. Вона познайомила присутніх з командою проєкту, а також розповіла про основні етапи його реалізації: робота над локальними нормативно-правовими актами, дослідження щодо інструментів civic tech, навчання тренерів від громадського сектору і бізнесу, розроблення промоційної продукції та поширення навчальних матеріалів.
Тренер та ментор проєкту, координатор проєктів Асоціації міст України Олександр Лашко розповів про особливості проходження громадами-учасницями першого етапу проєкту. Він зазаначив, що кожна громада отримала навички з використання п'яти запропонованих інструментів е-демократії, обрала тренерів - представників ОМС, громадського сектору та бізнесу, і вже розпочато перші тренінги.
Координатор навчального процесу в проєкті від ГО "Стратегії розвитку громад" Рустам Бекназаров описав особливості проведення навчальних заходів, а також презентував перші результати дослідження в межах проєкту.
Протягом заходу спікерам ставили багато запитань, зокрема, щодо можливостей впровадження нструментів civic tech у невеликих громадах. 
 
Пропонуємо переглянути запис пресконференції:
 
Проєкт «Civic tech – інструмент якісної взаємодії» реалізується Асоціацією міст України та ГО “Стратегії розвитку громад” у межах проєкту «3D Project: Розвиток попри перешкоди. Стійке  громадянське суспільство в часи пандемії та в майбутньому», що  виконується Фондом Східна Європа за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Національну платформу е-демократії E-DEM створено в межах швейцарсько-української Програми EGAP, що впроваджується Фондом Східна Європа.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)