07 / Лютий, 2022
5 лютого в рамках форуму «АМУ єднає Україну», що пройшов в Івано-Франківську, з нагоди Дня Соборності та до 30-річчя Асоціації міст України, відбулося підписання договору про співробітництво між сімома територіальними громадами Прикарпаття – Долинською, Калуською, Рожнятівською, Болехівською, Брошнів-Осадською, Витвицькою та Перегінською, що передбачає реалізацію спільних проєктів з метою запровадження системного підходу для підтримки малого та середнього бізнесу.
Співпраця громад на Прикарпатті відбувається у рамках проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та співпрацю» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», що реалізується відповідно до грантової угоди між Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» та Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ).
Від початку проєкту у вересні вже було проведено низку спільних заходів: установчу зустріч з громадами-учасницями, консультативні наради з робочими групами, 3 спільних засідання, понад 100 консультацій і як результат – підписано договір про співробітництво територіальних громад задля реалізації спільних проєктів. За словами експертки з налагодження співробітництва Діани Торконяк, завдання такого співробітництва – запровадження системного підходу для підтримки малого та середнього бізнесу в семи територіальних громадах на території Івано-Франківської області шляхом створення мережі центрів підтримки бізнесу.
Ініціатор проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та співпрацю», голова Долинської громади Іван Дирів переконаний, що спільна праця прикарпатських громад дасть належний результат щодо поліпшення інвестиційного клімату, створення нових робочих місць, зростання компетенцій у сфері започаткування та ведення власного бізнесу, покращення кооперації між місцевим бізнесом тощо. «Є низка питань, які поодинці громади не можуть вирішити, зокрема й таких, що стосуються їхнього розвитку. Проте спільно ми можемо зробити чимало. Ідея проєкту якраз полягає в тому, щоб Долинська громада разом зі сусідніми громадами Бойківщини, які мають спільну культурну спорідненість, налагоджували співпрацю через діалог та планували свій розвиток. Основною метою проєкту є підтримка малого та середнього бізнесу. Це дасть позитивний результат, оскільки підприємці та люди, які цікавляться підприємницькою діяльністю, матимуть можливість у центрах підтримки бізнесу отримати компетентну консультацію, а відтак втілити в життя свою ідею, що сприятиме розвитку громади», – зазначив Іван Дирів.
Голови громад бачать значення проєкту передовсім у популяризації можливостей територіальних громад, їх промоції, яка допоможе малому і середньому бізнесу орієнтуватися на наявні ресурси громад і брати участь у їх розвитку.
 
Відповідно до підписаного договору, роботу буде спрямовано на створення трьох центрів підтримки підприємництва в Долинській, Калуській, Рожнятівській територіальних громадах та відокремлених робочих місць у Болехівській, Брошнів-Осадській, Витвицькій та Перегінській громадах. «У планах – розробка онлайн-ЦПП, завдяки якому усі охочі отримуватимуть покрокову інструкцію зі створення бізнесу, обрання сфери діяльності та системи оподаткування, наявну інфраструктуру, місцеві та державні програми підтримки щодо налагодження співпраці та створення кластерів. Також передбачено проведення навчальних заходів із підвищення обізнаності вже чинного та потенційного бізнесу. Не менш важливою складовою буде популяризація ролі бізнесу в житті громади», – наголосила Діана Торконяк та додала, що при впровадженні спільно напрацьованого проєкту громади отримають ефективне кооперування місцевого підприємництва, покращення інвестиційної привабливості та місцевої економіки, зниження безробіття, а також збільшення надходжень до місцевого бюджету. «Сподіваємося, що спільними зусиллями нам вдасться досягти належних результатів на користь цільових громад», - додала Д.Торконяк.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)