19 / Липень, 2021

Депутати 238 голосами "За" підтримали законопроєкт №5495  "Про особливості надання електронних публічних послуг". Даний акт вводить визначення "електронних публічних послуг", визначає засади їх надання, регулює питання публічних послуг, комплексних електронних публічних послуг та автоматичного режиму надання електронних публічних послуг.

Посадовим особам місцевого самоврядування варто звернути увагу на наступне:

  • у разі якщо законодавством для отримання публічної (електронної публічної) послуги вимагається подання документів та/або інформації, що міститься в інформаційно-телекомунікаційних системах, такі документи та/або інформація не подаються, а в заяві (зверненні, запиті) про надання публічної (електронної публічної) послуги зазначаються відомості, необхідні для надання такої послуги.

  • У разі якщо законодавством вимагається оформлення результату надання публічної (електронної публічної) послуги в паперовій формі, належним дотриманням цієї вимоги вважається оформлення результату надання такої послуги в електронній формі (у тому числі у формі електронного відображення інформації, що міститься в документі та формується засобами інформаційно-телекомунікаційних систем (у тому числі засобами Єдиного державного веб-порталом електронних послуг).

  • Результати надання публічних (електронних публічних) послуг в електронній формі, розміщені в інформаційно-телекомунікаційних системах, прирівнюються до результатів оформлених, у паперовій формі.

  • Випадки, у яких суб’єкт надання публічних (електронних публічних) послуг не може надавати електронні публічні послуги за замовчуванням, визначаються Кабінетом Міністрів України.

Даний закон набирає чинності через 3 місяці з дня його опулікування. Наразі  очікується його підписання Президентом України.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)