14 / Травень, 2021
Триває підготовка до тижня відкритого врядування. Цього року він проходитиме 17-21 травня, який пройде в форматі онлайн.
Тиждень відкритого врядування - це можливість для  місцевого самоврядування підвищити рівень довіри громадян та поділитися успішними напрацюваннями, щоб продемонструвати їх прогрес та інновації в сфері відкритого врядування та  внесок у досягнення Цілей Сталого Розвитку ООН.
До проведення заходів можна долучитися не лише як глядач, а й організувати власні, повідомивши про них на увесь світ.
Захід можна відвідати онлайн або особисто, співпрацювати з іншими громадянами та органами влади, залучити місцеву раду або організації громадянського суспільства для вирішення проблем.
Заходи тижня відкритого врядування можуть бути різного формату - семінари, публічні дебати, конференції або вебінари. Організаторами можуть виступити як органи місцевого самоврядування, так і представники громадянського суспільства.
 
Щоб стати організатором заходу потрібно подати заявку, заповнивши форму за посиланням  
Надайте якомога більше даних про діяльність та поділіться інформацією з місцевими партнерами та іншими особами для охоплення більш широкої аудиторії.
 
Захід в рамках тижня відкритого врядування повинен бути інклюзивним, різноманітним та ґендерно збалансованим. Обов’язковою умовою є залучення вразливих груп населення та забезпечення розмаїття поглядів представників різних верств суспільства, в тому числі від громадських організацій. Також можна організувати захід в партнерстві з громадськими організаціями, та разом впроваджувати інноваційні підходи і креативні ідеї, аби зробити захід ще більше відкритим .
На даний час на сайті організаторів ще не зареєстровані заходи з України. Запрошуємо територіальні громади долучитися і стати першими представниками України на тижні відкритого уряду.
 
АМУ також готує ряд активностей. Так, найближчим часом буде зареєстровано «Марафон відкритого врядування», де територіальні громади ділитимуться історіями успіху. Також АМУ, як член Громадської ради при Мінцифрі, долучається до організації заходів щодо популяризації громадських рад та прийняття рішень на основі відкритих даних. 
 
У разі виникнення питань звертайтеся до експертки з правових питань АМУ Інни Скляр, 0937721753, i.sklyar@auc.org.ua
Додаткова інформація:
Твіттер: #OpenGovWeek
Знайти захід:www.opengovweek.org/map

Проєкт «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні» спільно реалізують Асоціація міст України та Конгрес місцевих і регіональних влад Ради Європи. Проект спрямований на покращення якості демократії на місцевому рівні в Україні шляхом посилення інституційних структур та підтримки органів місцевого самоврядування та їх національних асоціацій в діяльності, спрямованій на запровадження принципів етики в процес прийняття рішень, а також підтримка більш інклюзивного, прозорого, підзвітного та орієнтованого на громадян місцевого врядування. Він виконується Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи як частина Плану дій Ради Європи для України на 2018-2021 роки.
Партнерство «Відкритий уряд» (OGP) об'єднує уряд, громадянське суспільство та громадян для створення планів дій, які роблять уряди більш інклюзивними, чуйними та відповідальними. Ініціатива OGP була започаткована у 2011 році для забезпечення міжнародної платформи для внутрішніх реформаторів, які прагнуть зробити свої уряди більш відкритими, підзвітними та чуйними до громадян.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)