03 / Вересень, 2021

Ініціативі «Партнерство «Відкритий Уряд» виповнюється 10 років. З цієї нагоди на глобальному саміті Партнерства відзначатимуть досягнення країн-учасниць премією Open Government Awards. Кожна країна може номінувати на нагороду одне виконане у межах Ініціативи зобов'язання, яке привнесло значні позитивні зміни у життя суспільства та держави. Україна бере участь в Ініціативі з часу її заснування. Уже реалізовано чотири урядові плани дій, і відбувається реалізація п’ятого. Завдяки цьому здійснено значні кроки у напрямку забезпечення доступу до інформації, участі громадськості, підзвітності, застосування інформаційно-комунікаційних технологій для прозорості та підзвітності.
Щоб обрати досягнення для номінування від України на премію Координаційна рада з питань реалізації Ініціативи вже зробила попередній відбір та запропонувала зупинити увагу на п’яти:
  • запровадження інформування громадськості у доступній формі про публічні фінанси, а також проекти економічного і соціального розвитку України, що підтримуються міжнародними фінансовими організаціями
  • забезпечення відкритості та прозорості продажу та оренди публічних активів і майна (Прозорро.Продажі)
  • здійснення заходів для набуття Україною статусу відповідності стандартам Ініціативи прозорості видобувних галузей (EITI)
  • створення єдиного веб-порталу декларацій про доходи, майно і витрати державних службовців для їх оприлюднення у відкритому доступі
  • відкриття доступу до архівів органів внутрішніх справ та спецслужб СРСР 1917—1991 років
Для того, щоб дізнатися думку ширшого кола, Департамент інформації та взаємодії з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів оголошує відкрите голосування та пропонує долучитися до обрання зобов’язання, що буде номіноване від України для здобуття премії.
Для більш детальної інформації та голосування переходьте за посиланням
Голосування триватиме до 9 вересня 2021 року.
Асоціація міст України запрошує територіальні громади долучитися до вибору досягнення, яке Україна номінуватиме на премію Open Government Awards!
 
Нагадаємо, АМУ включена до складу Координаційної ради з питань реалізації Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд». Детальніше ТУТ
Довідково. Координаційна рада з питань реалізації в Україні Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» утворена відповідно до постанови Уряду від 13 червня 2012 р. №671. Основними завданнями Ради є сприяння координації заходів з реалізації Ініціативи та залучення інститутів громадянського суспільства до її впровадження. До складу Ради мають входити 7 представників від органів виконавчої влади та 7 представників від громадськості, обраних на конкурсних засадах.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)