27 / Жовтень, 2021
25 жовтня 2021 року експертка Асоціації міст України з правових питань Інна Скляр взяла участь у презентації нового проєкту «PROSTO: Підтримка доступності послуг в Україні». Цей Шведсько-український проєкт має на меті покращити надання послуг жителям громад через посилення потенціалу місцевих гомад надавати послуги. 
Проєкт надаватиме експертну підтримку громадам, які тільки планують створити Центр надання адміністративних послуг або прагнуть модернізувати вже існуючий ЦНАП. Також для керівництва громад та персоналу ЦНАПів будуть проводитися навчальні тренінги.
Окрім збільшення потенціалу громад надавати послуги жителям, Проєкт системно впроваджуватиме найкращі практики щодо гендерної рівності та інклюзії. Особливий акцент буде приділений посиленню здатності місцевої влади інформувати про послуги у ЦНАП та залучати жителів до демократичних процесів.
Асоціація міст України  підтримує мету проєкту PROSTO та висловила готовність долучитися до його реалізації.
У листопаді-грудні експерти Проєкту проведуть тренінг для лідерів громад щодо створення ЦНАП. Повний календар тренінгів постійно оновлюється на сайті Проєкту.
Проєкт PROSTO складається з чотирьох компонентів:
Законодавча підтримка та адвокація – допомога у вдосконаленні законодавства та державних політик, щоб покращити доступність та якість адмінпослуг у громадах.
Експертна підтримка – надання експертної допомоги громадам у створенні або вдосконаленні ЦНАП, збільшення кількості та підвищенні якості послуг.
Тренінгові програми та обмін досвідом – проведення навчань для керівництва громад, керівництва та персоналу ЦНАП, щоб вони могли ефективніше надавати послуги мешканцям громад. Окрім професійних аспектів включають ділову етику та гендерну рівність.
Інформування та залучення населення – посилення здатності громад інформувати про послуги у ЦНАП та залучати жителів до демократичних процесів у громаді.
Термін реалізації Проєкту: вересень 2021 року – вересень 2023 року. Проєкт впроваджується на усій території України за виключенням тимчасово окупованих територій.
З 25 жовтня до 25 листопада триває відбір територіальних громад для супроводження створення ЦНАП. Для участі в Проєкті буде відібрано перші 30 громад. Комісія з відбору громад враховуватиме повноту заповнення заявок і територіальне розташування громад з метою рівномірного, при можливості, залучення громад з різних регіонів України. Інформація про відібрані громади буде опублікована на початку грудня на сайті Проєкту. Іншим громадам, які подали заявки, але не будуть відібрані у першому етапі, Проєкт запропонує допомогу після завершення надання допомоги відібраним громадам.
Окрему увагу Проєкт приділятиме створенню/модернізації ЦНАП у малих громадах та у громадах, управління якими здійснюють  військово-цивільні адміністрації.
У рамках експертної підтримки Проєктом не фінансуються та не надаються: меблі, комп’ютерна техніка, мобільні ЦНАП, електронні системи керування чергою,  системи автоматизації роботи ЦНАП, будівельно-ремонтні роботи тощо.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)