16 / Травень, 2019

15 травня 2019 року у м. Києві відбулась презентація результатів дослідження Інституту професійних кваліфікацій «Аналіз потреб ринку праці, викликів та можливостей на території Східної України». Участь у заході взяла аналітик Асоціації міст України Людмила Мозгова.

Під час круглого столу після презентації дослідження директором Інституту професійних кваліфікацій Родіоном Колишко учасники обговорили аналіз ринку праці у 6 східних областях України, а також наявність навчально-тренінгових можливостей у відповідних регіонах для задоволення попиту на кваліфікованих працівників. Окрім того, було визначено основні навички та знання, що необхідні для успішної зайнятості та відповідають запитам роботодавців.

  

Учасникам зустрічі Віце-президент Інституту професійних кваліфікацій Сергій Притоманов представив кваліфікаційну мапу України як інформаційно-логічну модель аналізу ринку праці.

Про результати аналізу стандартів та навчальних програм професійної підготовки майбутніх кваліфікованих робітників та їх доповнення додатковими компетентностями розповіла співробітник Інституту професійно-технічної освіти Національної академії педагогічних наук України Світлана Кравець.

Під час зустрічі було також озвучено таку цікаву інформацію:

1. Заробітна плата тракториста складає 70 тисяч гривень у місяць.

2. Бюджет навчання співробітників в Україні малого та середнього бізнесу в Україні у рік на 1 співробітника у середньому складає 100 гривень. Бізнес, що зацікавлений у підвищенні доходів, фактично нічого не робить для підвищення професійного рівня співробітників.

3. Найчастіше в Україні в Інтернеті шукають інформацію про навчання щодо збільшення продажів (більше 200 тис. запитів), у той же час за останній рік було лише 3 запити щодо розвитку критичного мислення. При цьому «м'які навички» формуються лише у сфері приватної освіти.

4. Змінюється ґендерна забарвленість професій. Наприклад, первинну професійну освіту за професію газозварювальника здобуло лише 3% жінок, у то же час за аналітикою у цій професії працює близько 25% жінок. Отже, перекваліфікація та освіта протягом життя все більше набуває актуальності.

«Проведена Інститутом професійних кваліфікацій аналітика є надзвичайно важливою для ринку праці й передусім для розумного спрямування коштів на систему професійної освіти за напрямами державного, регіонального та місцевого замовлення. У той же час, на нашу думку, варто було б подати аналітику у розрілі міського та сільського ринку праці», ‒ зауважила Людмила Мозгова.

Аналітичний центр АМУ

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)