20 / Вересень, 2021
15 вересня 2021 року у Києві відбулася Міжнародна-практична конференція «Геопростір 2021», присвячена темі: «Національна інфраструктура геопросторових даних та Державна електронна система у сфері будівництва: інновації сьогодення».
Конференція була проведена за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства розвитку громад і територій України та Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру. Мета заходу - обговорення невідкладних завдань, які стоять перед регіональною, місцевою владою та професійною спільнотою, що забезпечує практичну реалізацію державної містобудівної та геопросторової політики.
Організатори: Київський національний університет будівництва та архітектури, Науково-дослідний інститут геодезії і картографії та Українське товариство геодезії та картографії.
Учасники: понад 200 представників центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, територіальних громад з різних регіонів України. У форматі онлайн до конференції доєдналися іноземні фахівці з Бельгії та Великобританії. 
  
 
З вітальним словом під час відкриття виступили Ректор КНУБА Петро Куліков, Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко, в.о. Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Сергій Завадський, Генеральний директор Директорату містобудування та архітектури Мінрегіону Євген Плащенко та Радник Виконавчого директора Асоціації міст України з питань земельних відносин, комунального майна та містобудування Тетяна Медвецька.
  
У ході конференції було розглянуто як теоретичні, так практичні питання. Під час першої сесії учасники дізналися про план розвитку Національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД) в Україні та особливості функціонування системи НІГД, про важливу роль містобудівного кадастру у створенні НІГД, основну державну топографічну карту як джерело геопросторових даних НІГД.
Під час другої сесії слово отримали вже «практики»: виробники геопросторових даних та ті, хто використовує їх у своїй діяльності. Доповідачі розповіли про те, з якими проблемами стикаються на місцях, зокрема, громади, яким чином можна використовувати дані системи НІГД, продемонстрували результати використання сучасних геодезичних технологій та дронів, а також про проведення земельних аудитів та використання геопрострових даних в них.
Другий блок конференції було присвячено Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва (ЄДЕССБ). Було представлено принципи функціонування системи ЄДЕССБ, її переваги та особливості, а також принципи функціонування. Так, головний архітектора Броварської громади (Київська область) поділилася власним досвідом практичної роботи з ЄДЕССБ.
Міжнародні гості з Великобританії розповіли про досвід запровадження аналогічних систем у сфері будівництва в Великобританії та про переваги наявності та використання єдиної системи адресації.
Також було піднято дискусійне  питання щодо систем управління територіями в цілому та можливих напрямків розвитку.
Професійна спільнота, об’єднана конференцією, отримала інформацію про нові тенденції в технологіях, про плани та статус розвитку державних проектів, а також – можливість обміну практичним успішним досвідом для просторового планування та використання геопросторових даних.
 
Матеріали конференції можна завантажити за посиланням.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)