12 / Листопад, 2020
11 листопада відбулася робоча зустріч щодо реформування державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, організована Міністерством розвитку громад та територій України. У заході взяли участь народні депутати України, керівництво Міністерства розвитку громад та територій України, Міністерства цифрової трансформації, представники Офісу простих рішень та результатів, Конфедерації будівельників України.
Під час зустрічі були обговорені прийняті від 13.03.2020 р. постанови №218 та №219 щодо ліквідації ДАБІ та створення ДССМ та ДІМ, можливість відновлення постанови Уряду №553 «Про затвердження Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю», кадрові питання та питання діяльності ДАБІ у перехідний період, роль цифровізації в реформі, а також були окреслені наступні кроки впровадження реформи.
АМУ вважає, що прийняття постанов Уряду №218 «Про ліквідацію Державної архітектурно-будівельної інспекції та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» та №219 «Про оптимізацію органів державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду» паралізувало роботу місцевих органів ДАБК. Про наслідки прийняття зазначених постанов читайте тут.
Слід зазначити, що Асоціація міст України послідовно та категорично виступає за невідкладне відновлення дії Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю (постанова Уряду №553 від 23.05.2011р.) та видачі ключів доступу для роботи з Єдиним реєстром дозвільних документів на будівництво місцевим органам ДАБК. Адже вже 7 місяців будівельна сфера залишається без державного архітектурно-будівельного контролю, у тому числі зі сторони органів місцевого самоврядування. Існування такої правової прогалини призводить до безладу у сфері містобудування, порушення майнових прав фізичних та юридичних осіб, їх прав на належний захист своїх інтересів з боку держави.
За результатами зустрічі учасники дійшли згоди, що пріоритетом у реформі галузі має стати законотворча робота. Асоціація міст України висловила готовність долучитися до новоутвореної робочої групи, яка розпочне розробку нового законопроєкту щодо реформування державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.
 
Нагадаємо, у квітні АМУ звернулася до Міністра розвитку громад та територій України щодо необхідності оперативного вирішення проблемних питань, які склалися на місцевому рівні у сфері містобудування у зв‘язку із проведенням реорганізації ДАБІ. Крім того, 20 травня 2020 року Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан взяв участь у нараді з питань реформування Державної архітектурно-будівельної інспекції, що проходила під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.
Також у жовтні Асоціація направила лист до Президента з метою привернути увагу гаранта Конституції України до ситуації, яка склалася у сфері державного архітектурно-будівельного контролю.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)