14 / Грудень, 2021
Асоціація міст України повідомляла, що у травні 2021 року органи місцевого самоврядування порушують питання про відмови Національною службою здоров’я України у підписанні договору з комунальними некомерційними підприємствами. Ситуація, коли медичний заклад відповідає вимогам для надання медичних послуг, наприклад, за напрямком «Стоматологічна медична допомога в амбулаторних умовах», а НСЗУ відмовлялася підписати відповідний контракт, була незрозумілою та неприйнятною.  На думку АМУ, у такій ситуації найоптимальнішим рішенням для медичних закладів, які надають послуги, що не надавалися у 2020 році, буде внесення до Постанови №133 позиції, коли підтвердження надання медичної послуги як такої, що належить до пакетів медичних послуг, здійснюється НСЗУ на підставі звітів про медичні послуги (за прикладом постанови Уряду від 5 .02.2020 р. №65 «Деякі питання реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2020 році та I кварталі 2021 року»). Асоціація міст України звернулася до Уряду з проханням втрутитися в таку ситуацію та доручити МОЗ внести необхідні зміни до постанови Кабінету Міністрів України №133.
Є прецедент стосовно вирішення цієї ситуації іншим шляхом, коли НСЗУ відмовила у підписанні договору Бориспільському комунальному некомерційному підприємству, яке надає  стоматологічну допомогу. Уперше з початку запровадження Пргограми медичних гарантій, заклад охорони здоров’я звернувся до суду. Після тривалого розгляду Рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва задоволено позов КНП «Бориспільський стоматологічний центр» до Уряду України і НСЗУ щодо безпідставного позбавлення бориспільців безоплатної стоматологічної допомоги. Суду своїм рішенням зобов’язав НСЗУ укласти з КНП «Бориспільський стоматологічний центр» договір про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій за напрямком «Стоматологічна допомога дорослим та дітям» та внести зміни до зазначеної вище постанови, які усунули перешкоди новоствореним закладам охорони здоров’я на укладення договору.
АМУ вітає, рішення Уряду 11 жовтня 2021 року, відповідно до якого постановою № 1105 внесено відповідні зміни до постанови Кабінету Міністрів України №133 від 15 лютого 2021 року.

Аналітичний центр АМУ

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)