11 / Липень, 2019
10 липня Асоціація міст України спільно з Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру провели нараду щодо врегулювання питання недопущення зменшення надходжень від плати за землю у 2019 році. Необхідність проведення такого заходу висловлювали органи місцевого самоврядування у зверненнях до АМУ. Серед учасників – представники місцевих рад та керівництво ДП «Науково-дослідний та проектний інститут землеустрою».
Під час наради обговорювалися положення Загальнонаціональної нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, яка вступила в силу 1 січня 2019 року. Цей документ є базою для оподаткування платою за землю. Розмір цієї оцінки напряму впливає на надходження до місцевих бюджетів від плати за землю.
АМУ провела опитування серед управлінь Держгеокадастру в різних областях України, яке показало суттєве зменшення нормативної грошової оцінки ділянок сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів після введення в дію Загальнонаціональної нормативної грошової оцінки земель. У деяких випадках різниця у надходженнях до та після її прийняття сягає 5 і більше разів.
Під час наради голова Новокаховської міської ОТГ Володимир Коваленко зазначив, що втрати у бюджеті громади в 2019 році склали близько 90 млн, внаслідок чого може призупинитися розвиток цільових і соціальних програм,а також виникнути дефіцит коштів на зарплати. Особливо відчувають збитки невеликі громади.
Заступник Голови Держгеокадастру України Олександр Краснолуцький запевнив, що буде проведено ряд заходів для недопущення зменшення надходжень у місцеві бюджети, зокрема:
  • надано доручення територіальним органам Держгеокадастру в усіх областях за укладеними договорами оренди про те, що величина плати не зменшуватиметься, а навпаки, буде переглядатись у сторону збільшення;
  • буде проводитись робота з фермерами та іншими орендарями щодо підтримки місцевих громад;
  • здійснення вчасної передачі до органів ДФС Реєстрів за кожною внесеною у базу ДЗК земельній ділянці для проведення оподаткування.     
Асоціація міст України повторно підніме питання застосування коефіцієнту індексації нормативної грошової оцінки земель під час бюджетного процесу та спільно з Держгеокадастромбуде відстоювати позицію проведення індексації за 2019 рік відповідно до рівня інфляції.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)