25 / Травень, 2021
19 травня представники українських органів місцевого самоврядування представили добрі практики з відкритого урядування під час онлайн марафону, організованого Конгресом Ради Європи спільно з Асоціацією міст України в рамках Тижня відкритого врядування 2021 за тематикою «Відповідай. Реагуй. Відновлюй». 
З цього приводу Генеральний секретар Конгресу Ради Європи Андреас Кіфер наголосив на необхідності міцного партнерства в процесі розбудови ефективних, підзвітних та інклюзивних інституцій на всіх рівнях, а саме в контексті поточної кризи в секторі громадського здоров’я.
Голова Асоціації міст України, Київський міський голова  Віталій Кличко зазначив, що місцеві та регіональні органи влади мають діяти як лідери змін у своїх громадах, забезпечуючи та вдосконалюючи послуги, що надаються населенню, дбаючи про нові ресурси або покращення комфортності життя.
Українські міські голови та депутати місцевих рад продемонстрували свою проактивну позицію щодо провідних інклюзивних, різноманітних і гендерно збалансованих ініціатив, а також запропонували конкретні заходи, спрямовані на посилення залучення громадян, реагування та відновлення після пандемії коронавірусу COVID-19.
Посилання на запис трансляцій:

Проєкт «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні» спільно реалізують Асоціація міст України та Конгрес місцевих і регіональних влад Ради Європи. Проект спрямований на покращення якості демократії на місцевому рівні в Україні шляхом посилення інституційних структур та підтримки органів місцевого самоврядування та їх національних асоціацій в діяльності, спрямованій на запровадження принципів етики в процес прийняття рішень, а також підтримка більш інклюзивного, прозорого, підзвітного та орієнтованого на громадян місцевого врядування. Він виконується Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи як частина Плану дій Ради Європи для України на 2018-2021 роки.
Партнерство «Відкритий уряд» (OGP) об'єднує уряд, громадянське суспільство та громадян для створення планів дій, які роблять уряди більш інклюзивними, чуйними та відповідальними. Ініціатива OGP була започаткована у 2011 році для забезпечення міжнародної платформи для внутрішніх реформаторів, які прагнуть зробити свої уряди більш відкритими, підзвітними та чуйними до громадян.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)