15 / Листопад, 2021
11 листопада 2021 р. в м. Києві Київським регіональним відділенням АМУ було організовано та проведено Практикум для громад Київщини на тему: «Підвищення ефективності орендних відносин, спрощення та осучаснення процедури оренди державного та комунального майна.».
Практикум проводився в рамках Швейцарсько-українського проекту DESPRO за сприяння Асоціації міст України. На зустріч було запрошено заступника голови Фонду державного майна України Леоніда Антонєнка та проектного менеджера Державного підприємства «Прозорро.Продажі». Модерувала Практикум Тетяна Медвецька, експерт з питань земельних ресурсів та комунального майна АМУ.
Відкрила захід заступник Виконавчого директора Київського РВ АМУ Журавель Олена Владиславівна та зазначила про важливість активної участі всіх громад щодо таких зустрічей.  
Розпочала засідання модератор Практикуму, Тетяна Медвецька, експерт АМУ з питань земельних відносин та комунального майна. Вона нагадала, що  03 жовтня 2019 року було прийнято Закон України №157 «Про оренду державного та комунального майна», а 03 березня 2020 року Уряд схвалив постанову №483 «Про затвердження Порядку передачі в оренду державного та комунального майна».
В останній редакції постанови зауваження і пропозиції громад враховано було лише частково. Асоціація міст України підтримала необхідність і важливість нових норм реалізації прав оренди через електронні сервіси та спрощення роботи муніципалітетів. Нажаль, кінцева редакція постанови не узгоджувалась з Асоціацією міст України, тому впровадження на практиці призвело за собою ряд суперечностей на місцях і проблем у роботі. І як наслідок, недоотримання доходів у місцеві бюджети.
Пройшло два роки з часу внесених змін і для порівняння взято аналітичні дані з офіційних джерел – сайту Державної казначейської служби України.
Про можливі шляхи вирішення проблем, з якими зустрічаються громади при оформленні та передачі в користування (оренду) майна державної та комунальної власності розповів заступник голови ФДМУ Леонід Антонєнко. Також, Леонід Васильович надав кваліфіковані консультації учасникам, розповів про законотворчу роботу Фонду та напрацьовані проекти нормативних актів, які очікують затвердження, а саме: проекти Законів України №4572, №6102, №6102-1. Детальніше в презентації.
Представником виконавчої гілки влади наголошено на важливість співпраці і спільного напрацювання змін, які потребують нагального вирішення.
Далі учасників ознайомив з результатами проведення електронних аукціонів працівник ДП «Прозорро.Продажі» Владислав Уривський. Він розповів як правильно готувати лоти до продажу права, виявляти недоліки та дискваліфікувати недобросовісних учасників. Також, поговорили як мінімізувати ризики оскаржень орендодавців, переглянули найчастіші випадки звернення учасників і багато іншого. Детальніше в презентації заходу.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)