23 / Грудень, 2021
23 грудня Асоціація міст України та Мережа правового розвитку презентували проєкт «Дослідження правових сервісів на рівні територіальних громад: роль місцевого самоврядування у забезпеченні доступу до правосуддя».
Захід відбувся у офісі Міжнародного фонду «Відродження» за участі виконавчого директора Мережі правового розвитку Євгена  Полтенка, заступниці виконавчого директора Міжнародного фонду «Відродження» Інни Підлуської, Виконавчого директора Асоціації міст України Олександра Слобожана, Голови правління Мережі правового розвитку Максима Ільчишена, експерта проєкту, програмного менеджера Мережі правового розвитку Віталія Охріменка, експертки Асоціації міст України із правових питань Інни Скляр.
Мета дослідження – отримати об'єктивні дані про масштаб залученості місцевого самоврядування до процесу забезпечення доступу до правосуддя, інструменти, які при цьому застосовуються, та яким є масштаб використання цих інструментів.
   
У вітальному слові керівник проєкту, Виконавчий директор Мережі правового розвитку Євген  Полтенко зазначив: «Важливими інструментами забезпечення реального доступу до правосуддя є правова допомога, правова просвіта, альтернативне вирішення спорів. Для забезпечення цих соціальних послуг у нашій країні зроблено багато, але недостатньо»
Звертаючись до учасників, Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан нагадав, що АМУ об'єднує близько 1000 громад і наголосив на ролі місцевого самоврядування в забезпеченні доступності правосуддя в контексті децентралізації, адже головна мета муніципалітетів – забезпечити якість послуг.
«Результатом нового проєкту стануть механізми вирішення проблем громад. Муніципалітети отримають інструментарій і зможуть застосувати його на практиці. Успішний досвід однієї громади, може бути поширений на інші», – зауважив О. Слобожан.
Під час заходу відбулася урочиста церемонія підписання меморандуму про співробітництво між  «Асоціація міст України» та Громадською спілкою «Мережа правового розвитку». 
      
Документ підписали Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан та Голова правління Мережі правового розвитку Максим Ільчишен.
Меморандум укладено з метою співпраці задля покращення якості публічних та адміністративних послуг, що надаються жителям територіальних громад, посилення правової спроможності та загальної підтримки впровадження децентралізаційної реформи.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)