05 / Грудень, 2024

Українські муніципалітети стали учасниками проєкту «Стала мережа кліматично нейтральних міст України» (SUN4Ukraine) для отримання експертної підтримки у плануванні відновлення відповідно до цілей  кліматичної нейтральності, конкурсний відбір учасників якого проводила Асоціація міст України разом з партнерами

Для участі в SUN4Ukraine було отримано 105 заявок від українських громад, з яких консорціумом обрано 12 флагманських громад за критеріями прихильності до кліматичних дій, географічного покриття та різноманітності за розміром і соціально-економічним профілем.

Переможцями відбору стали 12 флагманів:

Вінницька, Дніпровська, Звягельська, Калуська, Київська, Конотопська, Миколаївська, Нововолинська, Первомайська, Харківська, Чернівецька, Чернігівська громади.

Олександр Слобожан, Виконавчий директор Асоціації міст України, зазначив, що місцеве самоврядування часто виконує роль «піонера» у впровадженні реформ.

«Всупереч війні, українські громади готові взяти на себе зобов’язання щодо реалізації політик кліматичної нейтральності, сприяти інтеграції України до Європейського Союзу та дотримуватися принципів зеленої трансформації. Асоціація міст України дуже вдячна нашим партнерам за започаткування такого важливого для майбутнього України і Європи загалом Проєкту – SUN4Ukraine «Стала мережа кліматично нейтральних міст України», який реалізується за фінансування Європейського Союзу в рамках програми «Горизонт Європа», – наголосив Олександр Слобожан.

Єкатерина Захар’єва, Комісарка з питань стартапів, досліджень та інновацій, звернулася до українських флагманів зі словами підтримки.

«Я хочу щиро подякувати українським містам, які висловили зацікавленість у більш тісній співпраці з Місією ЄС «Кліматично нейтральні та розумні міста». Незважаючи на агресивну війну проти Вашої країни, Ви демонструєте високу прихильність до нашого спільного майбутнього. Ваша стійкість, рішучість та бачення зелених і сталих міст надихають нас. Ми продовжуватимемо підтримувати Вас стільки, скільки буде потрібно, доки Ви не переможете у цій війні», – наголосила Єкатерина Захар’єва.

Патрік Чайлд, Керівник місії міст, заступник Генерального директора Генерального директорату Європейської комісії з питань навколишнього середовища, від імені команди Місії Європейського Союзу з кліматично нейтральних та розумних міст, привітав дванадцять відібраних флагманських громад.

«Насамперед, SUN4Ukraine підтримає розробку Планів кліматичної нейтральності до 2050 року дванадцятьма флагманськими громадами з усієї України. Це також забезпечить прямий зв’язок з нашими 100 містами Місії з усіх країн-членів ЄС для обміну знаннями та досвідом, які вони отримали в процесі розроблення та впровадження власних Кліматичних міських контрактів», – підкреслив Патрік Чайлд.

Андре Собчак, Генеральний секретар Eurocities, організації, яка координує проєкт  SUN4Ukraine, вітаючи українські громади з Днем місцевого самоврядування, урочисто оголосив відібрані в рамках конкурсного відбору 12 флагманських муніципалітетів.

«Від усієї команди проєкту SUN4Ukraine щиро вітаємо та бажаємо успіхів українським громадам на шляху до зеленого відновлення!» – привітав Андре Собчак.

Перший етап зусиль проєкту у підтримці обраних флагманських громад охоплюватиме:

  • спеціальну експертизу для підготовки Планів кліматичної нейтральності;
  • чітке розуміння поточних обсягів викидів, здатність встановлювати реалістичні та досяжні цілі для їх скорочення, а також моніторинг прогресу у досягненні цих цілей.
  • участь у комплексній програмі розбудови потенціалу муніципалітету;
  • покращення процесу управління та залучення громадян;
  • посилення внутрішнього потенціалу громад щодо кліматичних дій;
  • експертну підтримку у визначенні та забезпеченні фінансування кліматичних дій громади;
  • обмін досвідом з містами Місії ЄС через програму партнерства.

На наступному етапі SUN4Ukraine підтримає ширшу мережу українських міст на шляху до кліматичної нейтральності через Український міський кліматичний хаб. Ініціатива об’єднає флагманські та інші українські громади, які прагнуть до зеленого переходу.

Проєкт «Стала мережа кліматично нейтральних міст України» реалізується за фінансування Європейського Союзу в рамках програми «Горизонт Європа».

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)