18 / Червень, 2024

11 червня 2024 року відбулася перша Інформаційна сесія «Підтримка зміцнення партнерства між муніципалітетами України та ЄС з акцентом на можливості для бізнесу», в якій взяли участь представники муніципалітетів і бізнесу Івано-Франківської, Житомирської, Кам’янець-Подільської та Чернівецької територіальних громад.

Тетяна Аніщук, заступниця директора Програми «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація малого та середнього бізнесу», звернула увагу на те, що саме місцевий вимір має величезне значення для відновлення і розвитку громад. Зараз сформувалися найбільш сприятливі стратегічні умови презентації вітчизняних громад і бізнесу для налагодження міцного і результативного партнерства з європейськими колегами, адже місцевий економічний розвиток на сьогодні є потужним драйвером економічного відновлення країни.

Людмила Даменцова, представила Асоціацію міст України, яка об’єднує 1055 сільських, селищних, міських територіальних громад – усі вони продовжують планувати майбутнє, розробляти стратегії, готувати плани розвитку та відновлення, формувати сприятливий інвестиційний клімат для розвитку місцевої економіки. Вона зазначила, що взаємне партнерство може економічно посилити як українські так і іноземні громади.

«Завдяки підтримці Програми «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» маємо можливість для налагодження рівноправних партнерських відносин між українськими та закордонними громадами і бізнесом, що створить міцний фундамент для розвитку та євроінтеграції», – підкреслила Л.Даменцова.

Мар’яна Конончук, експертка з питань налагодження співпраці між громадами України та країн ЄС, детально зупинилася на перевагах міжнародної співпраці для малого та середнього бізнесу. Розширення контактів і партнерств дає поштовх для нових ринків збуту, збільшення обсягів продажів, та залучення інвестицій. Неоціненним є і обмін досвідом та набутими знаннями, підвищуючи конкурентоспроможність, вдосконалюючи бізнес-процеси та впроваджуючи нові технології. Також вона наголосила, що завдяки міжнародній співпраці між громадами можна вирішувати галузеві проблеми та формувати сприятливе бізнес-середовище на місцях. Беззаперечною перевагою є і ресурсоощадність, адже об’єднання зусиль дозволить більш ефективно використовувати доступні ресурси і зменшити витрати на рівні кожного підприємства.

Тарас Малишівський,  експерт з налагодження співпраці між бізнесом в Україні та країнах ЄС, надав низку прикладних дієвих порад представникам малих і середніх підприємств. Він зазначив, що насамперед важливо визначити мету і напрямки співпраці, а також окреслити потреби громади, з вирішенням яких можуть допомогти міжнародні партнери. Не менш важливо з’ясувати, чим українська громада може бути привабливою для європейської. Необхідно, зазначив він, знати основні критерії для пошуку громади-партнера:

- схожість викликів,

- подібність за певними ознаками;

- кількість населення;

- наявність певних історичних об’єктів, промислових підприємств, розвиток інфраструктури.

Він також наголосив, що співпраця має відбуватися лише на засадах рівноправного партнерства, у форматі Win-Win. Саме тому необхідно доносити інформацію до потенційних партерів про те, чому ми можемо навчити і яким ексклюзивним досвідом поділитися.

У дискусії після закінчення основної частини сесії взяли участь представники місцевого самоврядування та бізнесу, які змогли отримати від експертів відповіді на питання, що найчастіше виникають у частині міжнародного партнерства.

Мета проєкту: допомога громадам у розвитку малого та середнього підприємництва через організацію навчальних поїздок для представників 4 муніципалітетів та бізнесу для налагодження партнерства у сфері місцевого економічного розвитку та підтримки ділових зв’язків між визначеними пріоритетними секторами економіки відповідних муніципалітетів. Термін реалізації – до 31 липня 2024 року.

Інформаційна сесія, організована Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України», в межах Програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», яка спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини. Реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Програма, спрямована на підтримку економічної стійкості, відновлення та зростання України, створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств (МСП), а також підтримку інновацій та експорту.

Довідкова інформація:

Програма міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Програма спрямована на підтримку економічної стійкості, відновлення та зростання України, створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств (МСП), а також підтримку інновацій та експорту.

Детальніше: www.eu4business.org.ua

Зміст публікації є виключною відповідальністю Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціації міст України» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу, уряду Німеччини, GIZ.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)