12 / Червень, 2023

12 червня 2023 року відбулася двостороння онлайн-зустріч між представниками Апостолівської міської територіальної громади (Дніпропетровська область) та муніципалітету Ла Рошель (Франція). Під час зустрічі учасники домовилися розпочати двосторонню співпрацю над спільним проєктом для відновлення та розвитку Зеленодольської міської територіальної громади.

Захід організовано Асоціацією міст України та Радою європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR) у рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що фінансується Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ) у рамках Підтримки реформи децентралізації в Україні (U-LEAD з Європою. Фаза II).

До зустрічі долучилися представники U-LEAD з Європою, Ради європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR), Асоціації міст України (АМУ), Французької асоціації Ради CEMR (AFCCRE), муніципалітетів Апостолове та Ла Рошель.

Леся Міхно, секретар Апостолівської міської ради, презентувала Апостолівську міську територіальну громаду - одну з найбільших в області, що міститься у степовій півдня України та має значний економічний, природно-ресурсний та людський потенціал, має 21 понад тис. мешканців. Основу економіки становить сільське господарство (90% площ – родючі чорноземи), діяльність вузлової станції Укрзалізниці, видобуток корисних копалин (пісок, вапняк, глина тощо).

Після російського вторгнення за 20 км від громади велись активні бойові дії, за 7 місяців постійних обстрілів важкою артилерією та ракетами пошкоджено і зруйновано значну кількість інфраструктурних об’єктів, муніципального та житлового фонду, більше тисячі людей залишились без даху над головою, багато мешканців виїхало. Наразі в громаді зареєстровано і проживають 2572 вимушено переміщених осіб. Підрив росіянами Каховської ГЕС і руйнування греблі водосховища найближчим часом матимуть сильний негативний вплив на громаду, адже пошкоджено систему водозабору.

Серед першочергових Л.Міхно назвала: реконструкція та модернізація водного господарства, ремонт системи водопостачання і водовідведення, очистка питної і стічних вод; забезпечення спецтранспортом (шкільні автобуси, водовози, спецавтомобілі медичної допомоги, вантажівки, екскаватори); альтернативна енергетика (сонячні батареї). Вона наголосила, що громада готова до обміну досвідом у секторі культури та спорту, а також життєзабезпечення громад в умовах надзвичайних ситуацій.

Сільві Геррі Газо - віце-президентка Агломерації Ла Рошель, та Каміль Бурон - директор зі стратегічного та міжнародного партнерства, – презентували муніципалітет Ла-Рошель – важливий торговий, сільськогосподарський і науковий центр на атлантичному узбережжі Франції, де щільно проживає понад 77 тисяч людей. Завдяки виходу на Атлантику історично тут склався важливий морський кластер, де збереглося безліч середньовічних пам'яток та фортифікаційних споруд. Ла Рошель має сучасну логістику і потужну розгалужену портову інфраструктуру для міжнародної торгівлі, туризму, вітрильного спорту.

Потужний океанічний вітер і сонце зумовили інтенсивне впровадження відновлювальної енергетики вітряків і сонячних батарей. Муніципалітет реалізує комплексну програму зведення житлових екокварталів – інклюзивне житло (у т.ч. соціальне), розроблену власними науковцями програму очищення технічної води до рівня питної, також як потужний агрорегіон займається масовим вирощуванням устриць, на промислових посівах сільгоспкультур переродить на екологічне землеробство, з успіхом застосовує міське фермерство (СityFarm).

Мета Проєкту: підготовка спільного проєкту громад з розвитку Апостолівської міської територіальної громади – проєктної заявки, яка може бути подана на міжнародні конкурси для залучення фінансування, та якісне довготривале міжнародне співробітництво, що базуватиметься на двосторонньому досвіді та партнерській взаємодії.

Асоціація міст України продовжуватиме роботу для розвитку співпраці між громадами, організації навчальних візитів та допомоги в реалізації спільних проєктів громад у майбутньому.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)