12 / Травень, 2023

12 травня 2023 року відбулася двостороння онлайн-зустріч між представниками Лозівської міської територіальної громади (Харківська область) та муніципалітету Сесто-Сан-Джовані (Італія). Під час онлайн-зустрічі учасники домовилися розпочати двосторонню співпрацю над спільним проєктом для відновлення та розвитку Лозівської міської територіальної громади.

Захід організовано Асоціацією міст України та Радою європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR) у рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що фінансується Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ) у рамках Підтримки реформи децентралізації в Україні (U-LEAD з Європою. Фаза II).

До зустрічі долучилися представники U-LEAD з Європою, Ради європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR), Асоціації міст України (АМУ).

Сергій Зеленський, Лозівський міський голова, презентував Лозівську громаду, одну з найбільших в Україні за кількістю населених пунктів – 91, та територією, де мешкає близько 97 тисяч переважно міського населення.

Голова наголосив, що громада є самодостатньою з надання адміністративних та соціальних послуг: 5 закладів соцсфери, ЦНАП, 45 навчальних закладів, 35 – медичних, 3 спортивні комплекси та 61 заклад культури. Основою економіки є: металообробка, агро- та переробна галузі, побутове обслуговування, залізничний транспорт, будівництво тощо.

Від початку війни Лозівська громада перебуває на незначній відстані від лінії зіткнення, відтак через ракетні обстріли зруйновано чимало об’єктів інфраструктури. У Лозовій діє гуманітарно-логістичний ХАБ для переміщених осіб, тимчасовий прихисток у громаді отримали понад 12,5 тисяч людей.

Серед пріоритетів роботи - відновлення інфраструктури, насамперед, закладів освіти та культури, будівництво надійних багатофункціональних бомбосховищ, створення належних умов навчання дітей.

Алесандра Айоза, заступниця мера, презентувала Сесто-Сан-Джованні — місто та муніципалітет в Італії з близько 80 тис. населення. До кризи 1996 року це був один із найбільших промислово-виробничих центрів Італії, де працювали металургійні, електротехнічні підприємства, легка промисловість. І хоча певні виробничі потужності залишились, такі як Кока-Кола, Хайнекен, муніципалітет опікується  реконверсією територій, що раніше були зайняті фабриками, проводить різнопланові роботи з реконструкції міста. Тому мешканці громади мають неабиякий досвід в сфері будівництва різних об’єктів. Пріоритетними для місцевої влади залишаються освіта, культура і спорт, сфера послуг, туризм і готельно-ресторанний бізнес.

Людмила Даменцова, керівник Проєкту, модераторка заходу, наголосила, що кінцева мета співпраці полягає у підготовці спільного проєкту громад з розвитку Лозівської міської територіальної громади – проєктної заявки, яка може буде подана на міжнародні конкурси для залучення фінансування. Мета проєкту – налагодити якісне довготривале міжнародне співробітництво, що базуватиметься на двосторонньому досвіді та партнерській взаємодії.

Сторони домовилися обмінюватися інформацією задля ефективної співпраці між муніципалітетами, організувати навчальний візит до Італії, розробити спільні проєкти, які можуть бути реалізовані у рамках майбутньої співпраці.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)