Нагадаємо, АМУ для підтримки надання Україні статусу кандидата у члени ЄС з боку європейського політикуму на усіх рівнях звернулася до місцевого самоврядування всіх країн-членів ЄС, співпрацювала з партнерськими асоціаціями місцевого самоврядування та їх об’єднаннями, з дипломатичними місіями країн Євросоюзу. 2 червня 2022 року АМУ провела міжнародний форум «reVIVEd communites - revVIVEd Ukraine» за участі високих представників ЄС, політиків, дипломатів, місцевих лідерів.
Рішення лідерів ЄС було схвалено на основі рекомендації Європейської комісії від 17 червня. У відповідному Висновку Єврокомісії щодо України, зокрема, йдеться й про децентралізацію – визнається, що це одна з найефективніших та найуспішніших реформ у нашій країні. Також наголошується на важливості утворення 1470 громад (замість 10 тис.), спроможних ефективно працювати та надавати якісні послуги. Окрема увага приділена фіскальній децентралізації (включаючи 64% ПДФО до бюджетів муніципалітетів), яка покликана забезпечити ресурси для виконання нових завдань місцевого самоврядування, передачі власності та прав управляти землею, а також секторальним реформам.
«Так, нам ще багато чого треба зробити на шляху до європейської родини. Але, я впевнений - Україна зробить все необхідне, виконає всі умови і ухвалить необхідні закони. Бо інакше - у нашої держави немає майбутнього. А саме за нього гинуть наші найкращі захисники. Тому Україна впорається! І стане успішною і сильною європейською державою, - написав у своєму телеграм каналі Голова Асоціації міст України, мер Києва Віталій Кличко.