17 / Березень, 2022
Станом на теперішній час громади (де не проходять бойові дії) можуть здійснювати ряд робіт у сфері земельних відносин, а саме - проводити електронні земельні торги та укладати нові договори оренди землі.
Система земельних торгів повністю автоматизована і може проходити онлайн. Всі електронні оператори (майданчики) працюють на повну силу і допомагають громадам загружати відомості та оголошення. За результатами торгів протоколи за аукціонами підписуються з використанням КЕП (електронні ключі). Це вирішує проблему логістики щодо пересилання протоколів. Прямих заборон в законодавстві на підписання протоколів ЕЦП не має.
Реалізація на земельних торгах земельних ділянок або прав на них може надати можливість органам місцевого самоврядування відновити джерело доходів від орендної плати чи продажу земель на земельних торгах. Але на етапі державної реєстрації речового права виникає проблема у зв’язку із відсутністю доступу та роботи бази Державного земельного кадастру – відсутня функція реєстрації та отримання витягу.
Асоціація міст України звернулася до Держгеокадастру з пропозиціями щодо відновлення роботи бази ДЗК з оформлення земель комунальної власності для успішного завершення електронних земельних торгів та наповнення місцевих бюджетів. АМУ пропонує надати доступ уповноваженим особам органів місцевого самоврядування чи сертифікованим інженерам-землевпорядникам через електронні кабінети отримувати відповідну інформацію за земельними ділянками комунальної власності для проведення державної реєстрації.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)