02 / Липень, 2021
1-2 липня 2021 року у Житомирі відбулося стартове засідання робочої групи з викликів у сфері охорони навколишнього середовища. Захід відбувся в рамках проєкту «Створення та організація діяльності навчальної мережі міст з інтегрованого міського розвитку», що реалізується Асоціацією міст України спільно з німецьким товариством міжнародного співробітництва «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» та фінансується Урядами Німеччини та Швейцарії.
Тема засідання: "Сучасні екологічні виклики та програми інтегрованого розвитку міст. Їх подолання через механізми Стратегічної екологічної оцінки та Оцінки впливу на довкілля".

Протягом двох днів робоча група з викликів в сфері охорони навколишнього середовища з представників органів місцевого самоврядування та громадськості Києва, Львова, Полтави, Вінниці, Житомира, Чернівців, Мелітополя обговорювала не тільки спільні екологічні виклики, але і практичні проблеми щодо реалізації законів про оцінку впливу на довкілля та стратегічну екологічну оцінку. Також учасники обговорили можливості та інструменти, що застосовують міста для подолання екологічних викликів.
 
Робоча група дійшла таких висновків: на рівні законодавства існує ряд проблем, які або унеможливлюють контроль ОМС за видами діяльності, що підлягають оцінці впливу на довкілля, або через недосконалість процедур роблять абсурдним проведення Стратегічної екологічної оцінки таких документів, як програма соціально-економічного розвитку. У підсумку було вироблено проєкт резолюції щодо застосування механізмів Стратегічної екологічної оцінки та Оцінки впливу на довкілля в проєктах інтегрованого розвитку міст.
 
Нагадаємо, проєкт має на меті підвищення місцевого потенціалу 8 міст-учасників проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ» (Львів, Чернівці, Вінниця, Житомир, Київ (Подільський район), Полтава, Мелітополь та Харків), покращення державної і місцевої політик у сфері інтегрованого міського розвитку, обміну кращими практиками інтегрованого міського розвитку та поширення їх на інші українські міста.
В рамках реалізації проєкту з представників органів місцевого самоврядування та громадських організацій міст - учасників створено три робочі групи за такими тематичними напрямками інтегрованого розвитку:
► Просторовий розвиток та мобільність (ревіталізація занедбаних територій, колишніх промислових об’єктів, створення громадських просторів) та мобільність (дизайн вулиць, розвиток інфраструктури, у тому числі велосипедної та пішохідної).
► Виклики в сфері охорони навколишнього середовища (запобігання кліматичним змінам, проблеми використання водних ресурсів, зменшення викидів CO2 тощо).
► Впровадження концепцій інтегрованого розвитку міст (інструменти їх планування та впровадження, узгодження генеральних планів і концепцій).

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)