19 / Травень, 2021
Асоціація міст України спільно з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) започаткувала та реалізує проєкт «Створення та організація діяльності навчальної мережі міст з інтегрованого міського розвитку», що фінансується Урядом Федеративної республіки Німеччини.
Цей проєкт має на меті підвищення місцевого потенціалу 8 міст-учасників проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ» (Львів, Чернівці, Вінниця, Житомир, Київ (Подільський район), Полтава, Мелітополь та Харків), покращення державної і місцевої політик у сфері інтегрованого міського розвитку, обміну кращими практиками інтегрованого міського розвитку та поширення їх на інші українські міста.
В рамках реалізації проєкту з представників органів місцевого самоврядування та громадських організацій міст - учасників створено три робочі групи за такими тематичними напрямками інтегрованого розвитку:
► Просторовий розвиток та мобільність (ревіталізація занедбаних територій, колишніх промислових об’єктів, створення громадських просторів) та мобільність (дизайн вулиць, розвиток інфраструктури, у тому числі велосипедної та пішохідної).
► Виклики в сфері охорони навколишнього середовища (запобігання кліматичним змінам, проблеми використання водних ресурсів, зменшення викидів CO2 тощо).
► Впровадження концепцій інтегрованого розвитку міст (інструменти їх планування та впровадження, узгодження генеральних планів і концепцій).
В рамках реалізації проєкту 13-14 травня 2021 року у Вінниці відбулося стартове засідання робочої групи з впровадження концепцій інтегрованого розвитку міст. Протягом двох днів 14 представників органів місцевого самоврядування та громадських організацій міст – учасників проєкту обговорювали механізми впровадження Концепції інтегрованого міського розвитку. За результатами обговорення учасники заходу прийшли до висновку, що система документації з планування розвитку громад суперечлива та має численні колізії і недоліки. Але навіть не зважаючи на такі проблеми, за наявності політичної волі громади знаходять можливості готувати прогресивні планувальні документи та домагатися реальних результатів.
Відзначимо, що такий обмін досвідом та узагальнення кращих практик дають органам місцевого самоврядування більш ефективні інструменти для розвитку та створення комфортних умов проживання мешканців громад.
Наступний захід в рамках реалізації проєкту запланований на 3-4 червня у місті Полтава, де зустрінуться учасники робочої групи з просторового розвитку та мобільності.
Галузь: