26 / Червень, 2020
25 червня відбулося друге засідання Робочої групи Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування з підготовки до другого читання законопроєкту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації мережі та функціонування центрів надання адміністративних послуг та удосконалення доступу до адміністративних послуг, які надаються в електронній формі» №2679. Від Асоціації міст України у заході взяла участь експертка з правових питань Інна Скляр.
Члени робочої групи продовжили розгляд правок до законопроєкту №2679. Багато питань було до визначення ЦНАПів, зокрема щодо поняття такої форми як "постійно діючий робочий орган". В черговий раз тривала дискусія щодо обов'язковості створення ЦНАПів. Редакція законопроєкту, прийнята у першому читанні, передбачає обов'язковість створення ЦНАПів у громадах з населенням більше трьох тисяч. Асоціація міст України вважає, що не кількість населення є визначальною. Кожний орган місцевого самовряування зобов'язаний надавати якісні адміністративні послуги, а робити це у власному ЦНАПі чи через договір міжмуніципального співробітництва - це рішення органу місцевого самоврядування, яке має бути підкріплене фінансовою спроможністю. Не "вивіски", а якісні послуги мають бути головним критерієм.
Також обговорювалося питання договорів міжмуніципального співробітництва. Зокрема, щодо відстуності необхідності запроваджувати нову форму, відмінну від тих, що передбачені Законом України "Про співробітництво територіальних громад". Крім цього, розглядалися варіанти збереження напрацювань ЦНАПів, створених районною державною адміністрацією. Зокрема, шукали шляхи переведення адміністраторів з ЦНАПів районної державної адміністрації, які ліквідовуватимуться до ЦНАПів органів місцевого самоврядування. Також розглядали варіанти передачі майна. Не менш дискусійним було питання набрання чинності даним законопроєктом. Однозначної відповіді поки нема, але є бачення, що потрібен не один місяць щоб ліквідувати ЦНАПи районної державної адміністрації і створити ЦНАПи в органах місцевого самоврядування. Робота над законопроєктом ще не закінчена. АМУ наголошує, що дуже важливо встигнути доопрацювати законопроєкт якомога скоріше, щоб встигнути прийняти його у другому читання до літніх канікул Верховної Ради України.
Нагадаємо, що 13 травня 2020 року законопроєкт №2679 був прийнятий у першому читанні. 10 червня відбулося перше засідання Робочої групи.
Висновок АМУ (перейти) та порівняльна таблиця (завантажити) з пропозиціями АМУ.
Галузь: