Оголошується вперше і відзначає уже втілені проекти сталого розвитку міста. Заявки приймаються до 4 листопада 2016 року
Лейпцизька премія оголошується спільно Федеральним міністерством навколишнього середовища, охорони природи, будівництва та ядерної безпеки Німеччини (BMUB) та Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (Мінрегіон). За реалізацію та організацію конкурсу відповідальне Німецьке товариство міжнародної співпраці (GIZ) ГмбХ.
Конкурс «Лейпцизька премія інтегрованого міського розвитку» оголошується вперше і відзначає уже втілені проекти сталого розвитку міста з метою інтенсифікації інтегрованого урбаністичного розвитку в українських містах у майбутньому. Конкурс також має мотивувати українські муніципалітети використовувати методику сталого розвитку та регулярно брати участь у конкурсі на премію зі своїми проектами.
ЦІЛІ КОНКУРСУ
- Підтримка інтегрованого розвитку українських міст
- Підтримка проектів та ініціатив в українських містах, які містять новаторський підхід до сталого розвитку українських міст
- Популяризація найкращих прикладів інтегрованого міського розвитку в Україні.
ЯКІ ПРОЕКТИ МИ ШУКАЄМО?
Метою конкурсу є популяризація інтегрованого розвитку міст в Україні. Проведення зазначеного заходу передбачає підтримку сталого розвитку міст, їхніх мікрорайонів і міських просторів та покращення співпраці між міськими адміністраціями, політиками, бізнесом, науковими колами та громадськістю .
У рамках конкурсу відзначатимуться новаторські проекти та методики інтегрованого розвитку міста, що були успішно реалізовані в співпраці з представниками чи організаціями громадянського суспільства протягом останніх чотирьох років.
Спектр таких новаторських проектів та методик інтегрованого розвитку міста є дуже широким. Відповідно такою ж широкою може бути і тематика поданих заяв, зокрема:
- Розробка інтегрованої стратегії розвитку міста, його окремого району або його особливого простору
- Створення інформаційної або дорадчої структури для розвитку міста, його окремого району або його особливого простору
- Випробовування нової методики для активування та залучення мешканців до процесів розвитку міста, його окремого району або його особливого простору
- Розробка нових форматів співпраці між міською адміністрацією, громадою міста, представниками громадського суспільства, бізнесом та науковими колами для розвитку міста, його окремого району, чи його особливого простору
- Реалізація некомерційних будівельних проектів для розвитку міста, його окремого району або його особливого простору, під час яких успішно використовувались партисипативні підходи.
Призовий фонд має бути використаний для подальшої реалізації (нових етапів) відзначених ініціатив.
УМОВИ УЧАСТІ
Право на участь у конкурсі мають українські міста та громади, адміністративно-територіальні одиниці, спілки, комунальні підприємства, організації громадянського суспільства (громадські організації, ініціативи тощо). Згідно з умовами конкурсу всі згадані вище учасники можуть подати один або кілька проектів. Подавати проекти повинні їхні автори. На конкурс можуть подаватись проекти, що були реалізовані протягом останніх чотирьох років. Будівельні проекти мають бути закінчені та перебувати в експлуатації. Проекти співпраці, ініціативи, методики та інструменти планування тощо мають перебувати у фазі реалізації, а не концепції.
МАТЕРІАЛИ ДЛЯ УЧАСТІ В КОНКУРСІ
Від учасників конкурсу очікується подання змістовних та інформативних матеріалів, що описують конкурсний проект. Усі матеріали мають подаватись українською та англійською мовами. Усі тексти на плакатах чи в текстовій частині конкурсних матеріалів мають бути наявні українською та англійською мовами.
Ви можете надсилати свої запитання до 14.10.2016 на електронну пошту: Leipzig-Preis@nationale-stadtentwicklungspolitik.de. Усі питання та відповіді будуть опубліковані для відома всіх учасників конкурсу на сторінці: www.nationale-stadtentwicklungspolitik.de/Leipzig-Preis.
Подання конкурсних матеріалів
Найпізніший термін надходження повного пакету конкурсних матеріалів – 4 листопада 2016, 18:00.
ПРИЗОВІ ВИНАГОРОДИ
В рамках конкурсу будуть визначатись наступні премії:
- 1-ша премія: 10.000 євро
- 2-га премія: 6.000 євро
- 3-тя премія: 4.000 євро
- Відзнаки: до 5 x 1.000 євро
Вручення премій відбудеться в рамках Українсько-німецької конференції міського інтегрованого розвитку (кінець листопада 2016). Захід є публічним. Усі роботи, а зокрема відзначені преміями проекти, будуть показані в рамках публічної виставки.
Джерело: Nationalen Stadtentwicklungspolitik.