26 / Вересень, 2019
26 вересня у м.Южне Одеської області розпочалося дводенне засідання Секції АМУ з питань земельних відносин. Захід проводиться в рамках Проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує АМУ.  Учасники - начальники управлінь та відділів місцевих рад з питань земельних відносин, представники органів державної влади, експерти.
Модерує засідання Секції аналітик АМУ з питань земельних відносин Тетяна Медвецька
З привітальним словом відкрив захід міський голова Южного Володимир Новацький, який зазначив, що питання земельних відносин та культурної спадщини є завжди актуальним для всіх громад, оскільки соціально-економічний розвиток території залежить, зокрема, і від багатства культурної спадщини, і від ефективного управління земельними ресурсами. 
Виконавчий директор Одеського РВ АМУ В'ячеслав Демченко побажав всім плідної роботи та додав, що Асоціація міст не вперше проводить обговорення питань у сфері земельних відносин з метою допомогти органам місцевого самоврядування вирішити труднощі, що виникають на практиці під час їхньої роботи.
 
Також участь у заході взяла начальник Головного управління культурної спадщини Директорату культурної спадщини Міністерства культури України Юлія Нечипоренко. Вона розповіла учасникам про проблемні питання захисту і збереження нерухомої культурної спадщини (майно і земля), описала порядок оформлення та подачі землевпорядної документації на погодження до органів культурної спадщини та Міністерства культури органами місцевого самоврядування. А також зупинилася на питанні виявлення пам’яток на територіях рад та їх порядок оформлення і внесення у відповідний Реєстр.
Досвідом з Полтавщини поділилася керівник Управління земельних ресурсів Кременчуцької міської ради Полтавської області Ірина Безверха, яка описала оподаткування земельних ділянок приватної власності, що використовуються для впровадження господарської діяльності в комерційних цілях на землях житлової забудови на території Кременчуцької міської ради. 
З новаціями законодавства у земельній сфері за І півріччя 2019 року присутніх ознайомила модератор заходу Тетяна Медвецька.  Зокрема, були розглянуті:
- постанова Кабінету Міністрів України від 10 квітня 2019 року №315 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017 р. № 688»;
- постанова КМУ від 5 червня 2019 №476 «Про затвердження Порядку проведення інвентаризації земель та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України»;
- постанова КМУ від 19 червня 2019 №522 «Про внесення змін до Порядку визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам»;
- визнання постанови КМУ №413 від 07.06.2017 року «Деякі питання удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними» неправомірною за рішенням Конституційного суду 27.06.2019р.;
- наказ Мінрегіону від 16.07.2019 №137 «Про перелік об’єктів будівництва та нерухомого майна, яким не присвоюється адреса об’єкта будівництва, об’єкта нерухомого майна»;
- зміни до Земельного кодексу України від 09.08.2019 року, внесені Законом України «Про фахову передвищу освіту» №2745-VIII.
Представники Держгеокадастру в Одеській області - заступник начальника ГУ Держгеокадастру в Одеській області Володимир Кривошеєнко та начальник відділу ринку та оцінки земель ГУ ДГУ в Одеській області Ганна Ташева - ознайомили учасників секції з механізмом стягнення збитків за неправомірне користування земельних ділянко (без правовстановлюючих документів), а також розповіли про нормативно-грошову оцінку, встановлення меж, ведення кадастру та інше.  
Учасники заходу обговорили усі розглянуті питання та сформували пропозиції до законодавства, що враховують потреби та інтереси органів місцевого самоврядування саме в земельних відносинах. 
     
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)