22 / Серпень, 2019
21-23 серпня в Одесі проходить V податковий форум. Захід організовано Федерацією роботодавців України, Радою підприємців при КМУ, Українським товариством економічних свобод, Інститутом суспільно-економічних досліджень та Науково-дослідним інститутом фіскальної політики Університету ДФС.
Асоціацію міст України під час Форуму представляє Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.
У заході беруть участь представники органів місцевого самоврядування, працівники Державної фіскальної служби України та її територіальних підрозділів, експерти, науковці.
Сьогодні в рамках Форуму відбулися панельні дискусії на такі теми:
-
Пріоритети податкової політики – забезпечення економічного зростання, фіскальна консолідація чи євроінтеграція?
-
Оподаткування інновацій – баланс інтересів держави і бізнесу
-
Детінізація економіки як основа економічної безпеки держави
-
Міжнародні, соціальні та регіональні аспекти оподаткування
О.Слобожан взяв участь у панельній дискусії на тему «Міжнародні, соціальні та регіональні аспекти оподаткування».
«Запорукою незалежності та спроможності громад є наявність стабільних власних надходжень до місцевих бюджетів. Як показує досвід, коли змінюється влада – змінюються пріоритети. За таких умов місцеве самоврядування перебуває завжди в стані невизначеності, немає впевненості у тому, що буде завтра. Це, безумовно, впливає на розвиток громад», - сказав він.
Виконавчий директор АМУ наголосив, що в один момент державна політика може бути спрямована на фінансову підтримку розвитку територіальних громад, а в інший, під гаслом необхідності зниження корупції та зловживань на місцевому рівні, чи будь-яких інших аргументів, така підтримка може бути знижена або зведена до загрозливого мінімуму: «Тоді громади будуть знову змушені виживати і стануть менш привабливими для інвесторів. Цього допускати не можна, як і відкату реформи місцевого самоврядування».
О.Слобожан підкреслив, що необхідно закріпити стабільні власні джерела надходжень місцевих бюджетів, тоді громади будуть відчувати впевненість у завтрашньому дні та розвиватися, підвищувати свою інвестиційну привабливість: «Давайте подивимося, яка за результатами 2018 року частка таких доходів громад: 14,6% (або 82,3 млрд грн) – це власні доходи місцевих бюджетів; 30,5% (або 171,1 млрд грн) – це закріплені доходи (ПДФО, податок на прибуток, екологічний податок, рентні платежі та ін.) та 53,2% (298,9 млрд грн) – це офіційні трансферти з державного бюджету. Ці цифри свідчать про те, що майже 470,0 млрд грн (83,7% у структурі доходів місцевих бюджетів) – це той ресурс, який фактично залежить від рішень органів державної влади».
Виконавчий директор АМУ додав, що вкрай важливим зараз є збільшення частки власних доходів місцевих бюджетів, а це, зокрема, місцеві податки та збори. «Окрім цього, потрібно звернути увагу та покращення адміністрування основного бюджетоутворюючого джерела доходів – це ПДФО, а також роздрібного акцизу з продажу тютюну», - сказав О.Слобожан.
Галузь: