30 / Травень, 2018
30 травня Уряд прийняв постанову «Деякі питання реалізації пілотного проекту із соціального захисту сімей з дітьми та підтримки розвитку відповідального батьківства».
 
Головна мета - забезпечення підтримки сімей з дітьми, сприяння розвитку відповідального батьківства, зокрема, шляхом запровадження:
 
  1. Надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».
  2. Відшкодування послуги з догляду за дитиною до 3-х років „муніципальна няня" у розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до 6 років на умовах співфінансування з різних бюджетів.
  3. Безоплатного обстеження осіб, які подали заяву про реєстрацію шлюбу, у тому числі на TORCH-інфекцію задля попередження народження дітей з вродженими вадами.
  4. Підтримки сіл, селищ, міст, які долучились до міжнародної ініціативи «Громада дружня до дітей та молоді» та отримали від UNICEF статус громади дружньої до дітей та молоді.
 ПАКУНОК МАЛЮКА
Запровадження натуральної допомоги «пакунок малюка» планується з 1 вересня цього року. До «пакунку малюка» буде входити: серветки дитячі, пелюшки гігієнічні, присипка дитяча, масло дитяче, крем дитячий, пляшка дитяча, соска силіконова, пустушка силіконова, фітозбори для ванночок, підгузки сумарною вартістю 5000 гривень.
Видатки здійснюватимуться за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам:
  • у IV кварталі 2018 року планово народиться 93 тис. дітей, потреба у коштах становитиме 0,46 млрд грн;
  • у 2019 році планово народиться 360 тис. дітей, потреба у коштах становитиме 1,80 млрд грн.
 МУНІЦИПАЛЬНА НЯНЯ
Запровадження відшкодування послуги з догляду за дитиною до 3-х років «муніципальна няня» планується з 1 січня 2019 року. Передбачається, що послугами «муніципальної няні» скористуються 100 тис. сімей. Планові видатки становитимуть 1,95 млрд грн та здійснюватимуться з бюджетів усіх рівнів:
  • з державного бюджету 25% – 0,49 млрд грн;
  • з обласних бюджетів 15% – 0,29 млрд грн;
  • з бюджетів міст обласного значення, районних бюджетів та бюджетів ОТГ 60% – 1,17 млрд грн.
 ОБСТЕЖЕННЯ НА TORCH-ІНФЕКЦІЮ
Запровадження безоплатного обстеження осіб, які подали заяву про реєстрацію шлюбу, у тому числі на TORCH-інфекцію, планується з 1 січня 2019 року. Передбачається, що обстеження пройдуть приблизно 50% усіх осіб, які одружились у 2018 році. Цього року зареєстровано 300  тис. шлюбів.
Планові видатки становитимуть 1,5 млрд грн та здійснюватимуться за рахунок видатків на охорону здоров'я, у т. ч. за рахунок медичної субвенції.
 ПІДТРИМКА ГРОМАД, ДРУЖНІХ ДО ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ
Планується надати +1% податку на доходи фізичних осіб селам, селищам та містам, які отримають від UNICEF статус громади, дружньої до дітей та молоді. Цей відсоток буде перерозподілений з ПДФО, які отримують обласні бюджети. За оцінкою Мінсоцполітики, 1 % ПДФО складатиме від 150 тис. грн до 700 тис. грн на рік в розрахунку на 10 тис. населення.
Асоціація міст України за домовленістю із UNICEF організовувала залучення громад-членів АМУ до ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді».
 
Нагадаємо, що 29 березня в Будинку Уряду України відбулося урочисте підписання меморандуму «Громада, дружня до дітей та молоді» між Кабінетом Міністрів України, Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), Фондом ООН у галузі народонаселення (ЮНФПА), Асоціацією міст України, Асоціацією об’єднаних територіальних громад та Національною молодіжною радою України.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)