29 / Березень, 2018
29 березня в Будинку Уряду України відбулося урочисте підписання меморандуму «Громада, дружня до дітей та молоді» між Кабінетом Міністрів України, Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), Фондом ООН у галузі народонаселення (ЮНФПА), Асоціацією міст України, низкою громадських організацій.
Метою цього Меморандуму є забезпечення співпраці та партнерства між Сторонами у впровадженні програми «Громада, дружня до дітей та молоді».
Ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» передбачає захист 5 базових прав дитини, включаючи право на освіту та охорону здоров’я. Громади, які вестимуть активну роботу в напрямку захисту прав дітей та молоді, отримуватимуть спеціальний статус, який дозволить громаді більш тісно працювати з іншими громадами, як всередині України, так і за її межами, залучати інвестиції, передусім, в соціальні проекти. Ініціатива працює з 1996 року і до неї залучені муніципалітети понад 30 країн світу на всіх континентах. Дивитися презентацію.
Від імені Асоціації міст України Меморандум підписав Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.
Прем’єр-міністр Володимир Гройсман наголосив, що діти – безумовний пріоритет Уряду: «Свого часу у Вінниці ми стали залучали дітей до ухвалення важливих рішень, створювали інститут дитячих омбудсменів. Спільно вирішували, як створити, приміром, систему транспорту, як вирішити питання безпеки, яке є ключовим. Саме тому, я дав доручення урядовцям, аби така ініціатива стала глобальною. Це наша найкраща інвестиція. Найвища цінність – життя та здоров’я дитини».
Глава представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Джованна Барберіс зазначила, що ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» дійсно не нова для України. «Але саме сьогодні є нагода більш ефективно реалізувати її завдяки активній реформі децентралізації. Ця програма унікальна і нагальна для України. І я дякую Уряду за відданість і бажання реалізувати складні завдання».
"Підтримка соціальних проектів для дітей і молоді на рівні місцевого самоврядування належить до пріоритетів Асоціації міст України. Все більшого значення цей напрям набуває з впровадженням децентралізаційної та секторальних реформ, коли громади отримують більше повноважень і можливостей. Адже саме нинішній молоді і дітям належить жити у реформованій, оновленій країні", — відзначив Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.
У підписанні Меморандуму взяли участь Голова Представництва ЮНІСЕФ Джованна Барберіс, Представник Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні Каспар Пік, Міністр соціальної політики України Андрій Рева, Віце-прем’єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)