21 / Квітень, 2017
Сьогодні завершив роботу дводенний практикум із галузевої законотворчості та адвокасі за напрямом «Освіта» для фахівців органів місцевого самоврядування. Захід організовано Асоціацією міст України разом з Апаратом Верховної Ради України в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)». 
У першій день практикуму учасники – міські голови, заступники голів та секретарі місцевих рад, керівники та спеціалісти органів управління освітою – працювали у Верховній Раді. Заступник керівника Управління по зв’язках з місцевими органами влади і органами місцевого самоврядування Апарату Верховної Ради Валентина Рудковська зазначила, що в питаннях реформування місцевого самоврядування з Апаратом парламенту тісно співпрацюють всеукраїнські асоціації органів місцевого самоврядування. «Асоціація міст разом із нами уже другий рік проводить практикуми з питань законотворчості. Торік у них взяли участь понад 200 фахівців», – повідомила представник Апарату Верховної Ради.
Виконавчий директор Асоціації міст Мирослав Пітцик нагадав, що у Верховній Раді створено міжфракційне депутатське об’єднання «За місцеве самоврядування». До його складу входять понад 30 парламентаріїв, які знають проблематику і співпрацюють з Асоціацією міст України. «Ці народні депутати можуть долучитися до подання до Верховної Ради законодавчого акту, провести роботу з популяризації проекту закону серед парламентаріїв своєї фракції. Крім того, Апарат Верховної Ради дуже доброзичливий у ставленні до місцевого самоврядування, підтримує наші ініціативи», — зазначив він. Також, за словами Мирослава Пітцика, Асоціація міст має повне взаєморозуміння з Міністерством освіти і науки. «Насправді, якщо хочете мати ефективне законодавство, треба його створювати самим, тому що коригувати кимось підготовлені документи набагато складніше. Тому всі пропозиції ви можете надсилати до Асоціації міст України», – зазначив Мирослав Пітцик.
 
 
Сьогодні учасники практикуму ознайомилися з організацією навчально-виховного процесу у дошкільному навчальному закладі №791 м. Києва. Захід продовжився у приміщенні Асоціації міст України. Аналітик АМУ Володимир Пархоменко розповів про лобіювання корпоративних інтересів територіальних громад у законотворчому процесі. Про особливості підготовки законопроектів доповів експерт АМУ Віктор Кравченко. Також було презентовано ВЕБ-інструментарій розробки законодавства на сайті Асоціації міст України та його використання в законопроектній роботі.
З заключним словом виступила аналітик АМУ Людмила Мозгова. Учасники  практикуму отримали сертифікати про проходження навчання від Верховної Ради та Асоціації міст України.
 
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)