13 / Листопад, 2019

12 листопада 2019 року відбувся круглий стіл на тему «Позашкільна освіта: національні та регіональні перспективи» у Державній службі якості освіти України. У заході брали участь представники Державної служби якості освіти України, Міністерства освіти і науки України, Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, Міжнародної асоціації позашкільної освіти, органів управління освітою, наукових установ, закладів освіти, громадськість, медіа. Позицію Асоціації міст України представляла аналітик Аналітичного центру АМУ Людмила Мозгова.

«Позашкільна освіта безпосередньо впливає на якість дошкільної, загальної середньої, вищої освіти. Сподіваємося, що за підсумками засідання буде ухвалено чітку і дієву дорожню карту розвитку позашкільної освіти на найближчі роки. Служба готова допомагати розбудовувати внутрішню систему забезпечення якості освіти в позашкіллі. Тому створені відповідні робочі групи, щоб спільними зусиллями розвивати систему позашкільної освіти», ‒ повідомив Руслан Гурак, Голова Державної служби якості освіти України.

  

Олена Биковська, голова Громадської ради при Службі, зауважила, наскільки важливо, що обговорити перспективи розвитку позашкільної освіти за круглим столом зустрілися представники законодавчої та виконавчої влади, вчені, працівники органів управління освітою, закладів освіти, наукових установ і громадськість.

«У розвитку дітей з особливими освітніми потребами позашкільна освіта відіграє дуже важливу роль. Це необхідно не лише для розвитку, а й для соціалізації та професійної орієнтації дітей з особливими освітніми потребами. Тому такі заходи, як сьогоднішній круглий стіл, необхідні, щоб спільно визначити, як упроваджувати та вдосконалювати позашкільну освіту», ‒ зауважила Марина Порошенко, голова Благодійного фонду Порошенка.

Аналітик Асоціації міст України Людмила Мозгова акцентувала на діалозі засновників та закладів позашкільної освіти як основі забезпечення права дітей на позашкільну освіту на національному та регіональному рівнях в умовах децентралізації (презентація). Звертаючи увагу на проєкт Концепції розвитку позашкільної освіти, оприлюднений для громадського обговорення Міністерством освіти і науки України, аналітик зауважила, що «міські, селищні та сільські ради дбають про позашкільну освіту. Про це свідчить, зокрема, зростання видатків місцевих бюджетів на цю сферу. Отже, завдання держави насамперед - не встановлювати обмеження, а допомагати органам місцевого самоврядування розвивати позашкільну освіту».

 

Учасники засідання у форматі круглого столу обговорили питання про:

  • перспективи розвитку позашкільної освіти в Україні;
  • забезпечення права дітей на позашкільну освіту на національному та регіональному рівнях;
  • розбудову внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах позашкільної освіти.

Аналітичний центр АМУ

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)