28 / Грудень, 2018

28 грудня у м. Бучі проходить перше засідання Робочої групи з написання Стратегії розвитку Бучанської міської об’єднаної територіальної громади

Зі вступним словом до учасників звернувся Бучанський міський голова Федорук Анатолій Петрович, який привітав всіх присутніх та побажав плідної праці.

Консультант зі стратегічного планування Руслан Фронц розповів про проект «Сприяння стратегічному розвитку територіальних громад малих міст», який реалізується Асоціацією міст України спільно з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) та фінансується Урядом Федеративної Республіки Німеччини і Європейським Союзом, в рамках якого здійснюється розроблення Стратегії,  плану заходів з її реалізації та відповідних систем моніторингу, а також окреслив календарний план розробки Стратегії розвитку Бучанської ОТГ.

Консультант зі стратегічного планування Ігор Гірчак ознайомив із теоретичною частиною (важливо, щоб члени Робочої групи розуміли, що таке стратегічне планування, для чого ОМС Стратегія, які є робочі органи з розробки Стратегії, етапи розробки Стратегії і т.п.), зокрема детально розповів про методологію та процес стратегічного планування.

«Стратегічне планування – це системний шлях до управління змінами й досягнення консенсусу в усій територіальній громаді», - зауважив Ігор Гірчак. Консультант наголосив на важливості відповідального ставлення до написання цього документи, щоб Стратегія була «живою», а Робоча група й усі дотичні стали рушійною силою цього документу.

Протягом певного часу у Бучанській громаді проходило опитування мешканців та підприємців. Ці опитування проаналізували консультанти проекту, Ігор Гірчак представив перші результати цих опитувань.

Ігор Ярославович презентував Профіль Бучанської міської об’єднаної територіальної громади.

Під кінець заходу учасники підсумують результати першого засідання, а також запланують наступні кроки.

Довідково.

Проектом «Сприяння стратегічному розвитку територіальних громад малих міст», який реалізується Асоціацією міст України спільно з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) та фінансується Урядом Федеративної Республіки Німеччини і Європейським Союзом передбачається сприяння у розробленні стратегічних та програмних документів територіальних громад малих міст, в тому числі ОТГ, що передбачає цілий комплекс практичних заходів, результатом яких стане розроблення проектів стратегій розвитку територіальних громад, планів заходів з їх реалізації та відповідних систем моніторингу. Наразі, це  важливий напрям у діяльності та розвитку територіальних громад, адже якісна планувальна документація є основою для розвитку територій та сприяє підвищенню їх конкурентоспроможності, залученню додаткових ресурсів, в т.ч. інвестицій.

Для участі у конкурсі  надійшло 76 заявок  з 22 областей, переможцями стали 10 територіальних громад малих міст, в тому числі ОТГ (членів АМУ), для яких і буде розроблено відповідні стратегічні та програмні документи.

  

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)