01 / Березень, 2021
1 березня Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування спільно з Міністерством розвитку громад та територій України провів круглий стіл «Нова редакція Закону про місцеве самоврядування через призму Європейської хартії місцевого самоврядування» в режимі відеоконференції на платформі ZOOM.
Асоціація міст Україні в рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» ПУЛЬС виступила співорганізатором круглого столу.
Учасники: народні депутати України, представники центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та їх провідних асоціацій, експерти, представники міжнародних організацій.
Від Асоціації міст України у заході взяли участь: Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан, директор Проєкту ПУЛЬС Ігор Парасюк та міські голови.
Олександр Слобожан наголосив, що законопроєкти створюються, щоб вирішити чіткі проблеми. Однак, цей законопроєкт не вирішує жодної проблеми, а навпаки створює нові. Тим більше, якби автори законодавчого акту хотіли почути думку місцевого самоврядування щодо законопроєкту, то вони надіслали б його фінальну версію, об’ємом 120 сторінок, хоча б за тиждень до обговорення, а не за два дні.
Законопроєкт «Про внесення змін до Закону України Про місцеве самоврядування в Україні» не врегульовує більшість аспектів функціонування місцевого самоврядування. Зокрема, не вирішує проблему визначення критеріїв, за якими повноваження поділяються на власні та делеговані, проблему фінансування власних повноважень, а також організаційно-правову основу місцевого самоврядування, - зауважив О.Слобожан.
Виконавчий директор АМУ сказав, що аналітики та експерти АМУ і проєкту ПУЛЬС детально опрацюють законопроєкт та відповідні висновки надішлють до Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.
Ігор Парасюк відзначив, що, по-перше, законопроєкт потребує суттєвого доопрацювання. А, по-друге, його слід приймати після внесення змін до Конституції України в частині децентралізації. Він підкреслив, що проєкт закону містить значну кількість термінологічних неточностей, зокрема щодо поняття «громада», а також не передбачає утворення агломерацій.
За підсумками обговорення учасники погодилися, що законопроєкт «Про внесення змін до Закону України Про місцеве самоврядування в Україні» потребує суттєвого доопрацювання разом із асоціаціями органів місцевого самоврядування.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)