11 / Січень, 2020

У минулому році Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України видало інформаційний збірник «Новий освітній простір», який містить низку рекомендацій щодо створення сучасного освітнього простору в школі. Окремий розділ присвячений кольоровій гамі закладів освіти.

Редакція Інтернет-видання "Всеосвіта" звернулась за більш детальними роз’ясненнями до  експертів.

Так, аналітик Асоціації міст України Людмила Мозгова підкреслила, що, обираючи колір для оформлення приміщень закладу освіти, потрібно зважати на законодавчі норми. Адже в пункті 4 чинних Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 14.08.2001 року № 63, визначено вимоги до кольорової гами навчальних приміщень. Нині МОЗ розробляє новий Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, в якому будуть визначені кольори оформлення приміщень.

Вона також зазначила, що під час вибору кольорів необхідно прислухатись до порад психологів. Загалом же Людмила Мозгова стверджує, що яскравий колір буде корисним там, де він не зможе зашкодити здоров’ю учнів, а навпаки – позитивно впливатиме на їхній емоційний стан.

Свої коментарі також надала лікарка-психологиня, гештальт-терапевтиня Вікторія Скуратова. Експертка зазначила, що кольорова гама має велике значення для психіки людини, особливо в дитячому віці. І, насамперед, потрібно з обережністю ставитись саме до яскравої палітри кольорів.

Деталі за посиланням

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)