30 / Травень, 2020
Асоціація міст України сприяє впровадженню електронного врядування в Україні. Наразі разом з Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи реалізується проєкт «Підсилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні», який є частиною Плану дій Ради Європи для України на 2018-2021 роки. Так, вже напрацьована «Дорожня карта зі сприяння та розвитку відкритого урядування та е-урядування на місцевому рівні в Україні». Ознайомитися детальніше можна за посиланням.
Також в рамках даного проєкту 29 травня відбулася онлайн зустріч виконавчого директора АМУ Олександра Слобожана,  Державного секретаря Кабінету Міністрів України Володимира Бондаренка, керівника відділу співробітництва та зовнішніх відносин Секретаріату Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Маріте Морас та менеджерки проєкту Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи в Україні Світлани Грищенко. Головне питання «Як посилити залучення органів місцевого самоврядування до реалізації Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» на національному рівні?»
Олександр Слобожан під час зустрічі високо оцінив реалізацію Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» на національному рівні і підкреслив, що органи місцевого самоврядування готові стати повноцінними партнерами для того, щоб у подальшому національні плани дій враховували потреби громад і включали заходи з поширення інструментів відкритого урядування на локальному рівні. Також наголосив, що Асоціація міст України надала ряд пропозицій щодо національного плану дій. Також експерти та аналітики АМУ беруть участь в онлайн обговореннях.
Маріте Морас підкреслила важливість створення умов для участі органів місцевого самоврядування у впровадженні Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» як на етапі розроблення планів дій, так і під час їх реалізації. Конгрес місцевих та регіональних влад Ради Європи вже має досвід співпраці з Асоціацією міст України для підтримки впровадження кращих практик відкритого урядування на локальному рівні. Водночас Конгрес готовий сприяти посиленню залучення органів місцевого самоврядування до впровадження Ініціативи на національному рівні, зокрема через експертну підтримку, обмін досвідом.
Володимир Бондаренко наголосив, що в контексті децентралізації співпраця Уряду та місцевого самоврядування набуває особливої важливості. Уряд вже має досвід включення до національних планів дій з впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» пілотних проектів на рівні                 м. Києва та Дніпропетровської області. Однак, у п’ятому плані дій, який розробляється на сьогодні, важливо посилити цю складову і визначити, які ідеї та ініціативи національного рівня можуть імплементуватися на рівні локальному. Для цього, як підкреслив В. Бондаренко, буде використано партнерство з Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи та посилено співпрацю з Асоціацією міст України.
Учасники зустрічі домовилися про подальшу співпрацю, зокрема про участь у заходах, організованих Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи, підготовку пропозицій щодо включення до національного плану дій «локальної» складової, подальше залучення представників Асоціації міст України до онлайн-обговорень, що проводяться Секретаріатом Кабінету Міністрів в рамках розроблення плану дій.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)