22 / Травень, 2019

22 травня на засіданні Уряду було схвалено  розпорядження про внесення змін до перспективного плану формування територій громад Дніпропетровської області. Даним актом уточнено склад Обухівської, Магдалинівської, Покровської, Чкаловської, Губиниської, Перещепинської, Мирівської, Новов’язівської, Марганецької та Покровської громад.

З перспективного плану вилучено Гвардійську громаду, а також доповнено двома новими громадами. Так, до Черкаська громада має сформуватися у складі Черкаської та Гвардійської громад Новомосковського району. Чумаківська громада у складі Чумаківської та Приютинської громад Дніпровського району.

Внесення відповідних змін до перспективного плану дозволить громадам, які об’єднаються відповідно до перспективного плану та які будуть визнані спроможними, набути право перейти на прямі міжбюджетні відносини з Державним бюджетом України відповідно до положень Бюджетного кодексу України, а також право отримати субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад.

Також, відповідні зміни дозволять територіальним громадам реалізувати право на добровільне приєднання згідно з статтями 81,82, 8та пункту 3прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» до об'єднаних територіальних громад та міст обласного значення.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)