16 / Квітень, 2020

16 квітня на позачерговій сесії парламент прийняв у другому читанні проєкт Закону про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (№2653).
Асоціація міст України в цілому виступала за прийняття законопроєкту, однак піддавала критиці окремі його положення.
Зокрема, АМУ виступала проти обмеження права громад самостійно вирішувати питання визначення адміністративного центру громади, адже такою редакцією нівелюється право громад на вирішення питання внутрішнього адміністративного устрою та нехтується думка жителів громад з цих питань. Також АМУ виступала за обмеження права Кабінету Міністрів України у часі визначати адміністративні центри територіальних громад та території громад.
Асоціація міст України висловлює сподівання, що подальші кроки органів державної влади щодо реформування адміністративно-територіального устрою та територіальної організації влади будуть базуватися на узгоджувальній позиції з органами місцевого самоврядування та АМУ.
 
Нагадаємо, Асоціація міст України зверталася до Голови Верховної Ради України з проханням невідкладно включити до порядку денного засідання Верховної Ради України питання розгляду законопроєкту про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (№2653)

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)