17 / Листопад, 2016

17 листопада 2016 року Верховна Рада України на своєму засіданні прийняла закон про створення Державного дорожнього фонду України. Проект №4015а про внесення змін до закону України «Про джерела фінансування дорожнього господарства України» підтримали 235 народних депутатів.

Асоціація міст підтримала зазначений законопроект, відстоюючи необхідність розбудови доріг комунальної форми власності. Спільно з народними депутатами МДО «За розвиток місцевого самоврядування» Асоціація міст домоглася спрямування коштів Дорожнього фонду на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах до 20 відсотків обсягу відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

Гроші будуть цільовими і їх не можна буде використовувати ні на що інше, крім ремонту доріг. Виокремлення джерел фінансування дорожнього господарства в окремий фонд допоможе забезпечити стабільне фінансування дорожнього господарства і дозволить запобігти направленню джерел фінансування дорожнього господарства на інші цілі.

Реалізація проекту акту дозволить також забезпечити безпеку і покращити організацію дорожнього руху (дорожні знаки, освітлення, розмітка, огородження і т.д.), оскільки 5% коштів буде спрямовуватися саме на безпеку дорожнього руху.

Передбачається, що закон набуде чинності з 1 січня 2018 року. Водночас 2017 рік визначено як перехідний. Згідно із законом про держбюджет, наступного року в Дорожній фонд буде спрямовано 26,75% від митних та акцизних надходжень, у 2018 році – 50%, у 2019 році – 75%, а з 2020 року – 100%.

Структура розподілення коштів з Дорожнього фонду виглядатиме так: 60% отримуватиме «Укравтодор», 35% – місцева влада на рівні обласної у вигляді субвенцій (для ремонту та розбудови доріг місцевого значення). А 5% від загальної суми коштів Дорожнього фонду спрямовуватиметься на забезпечення безпеки руху.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)