28 / Жовтень, 2020
28 жовтня на засіданні Кабінету Міністрів України була схвалена постанова «Про внесення змін до Порядку формування тарифів на послуги з користування майданчиками для платного паркування транспортних засобів».
Розроблений Мінрегіоном проєкт постанови передбачає можливість врахування інвестиційної складової при встановленні тарифу на послуги з користування майданчиками для платного користування. Окрім того, він передбачає, що під час розрахунку тарифів на послуги з паркування (з метою оптимального завантаження вулично-дорожньої мережі) будуть використовуватися коефіцієнти, які встановлюватимуть органи місцевого самоврядування.
Під час розгляду проєкту на засіданні Урядового комітету з питань цифрової трансформації, розвитку громад і територій, освіти, науки та інновацій, охорони здоров’я, економічної, фінансової і правової політики, правоохоронної діяльності, паливно-енергетичного комплексу та інфраструктури, яке відбулося 20 жовтня 2020 року, Асоціація міст України висловила обґрунтовані зауваження до проєкту постанови. Під час їх обговорення Урядовий комітет дав доручення доопрацювати проєкт постанови спільно з експертами АМУ в одноденний строк. За результатами доопрацювання, текст проєкту постанови був узгоджений, і вже 28 жовтня 2020 року був винесений на засідання Уряду та ухвалений без обговорення.
Асоціація міст України вітає прийняття цієї постанови, адже вона сприятиме залученню інвестицій для будівництва перехоплюючих, підземних, надземних та багаторівневих паркінгів, а також надасть можливість гнучко регулювати вартість паркування в різних зонах міст. Це оптимізує завантаження паркувальних місць та сприятиме розвитку паркувального простору.
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)