21 / Серпень, 2019
Сьогодні Уряд розглянув і прийняв ряд нормативно-правових актів у сфері освіти, серед яких є важливі рішення для місцевого самоврядування. Позицію Асоціації міст України на засіданні Уряду представляв Директор Центрального Офісу впровадження децентралізаційної реформи Володимир Мягкоход.
Зокрема, Уряд ухвалив такі рішення:
Постанова Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року «Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників» (проєкт)
Постановою Кабінету Міністрів України затверджено Порядок підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників. Звертаємо увагу, що під час громадського обговорення документа, Асоціація міст України надсилала Уряду свої пропозиції до проєкту (лист № 5-240 від 14.05.2019 року), що були враховані розробником. Так, зокрема, в останній редакції враховано такі пропозиції АМУ:
  • визначено повноваження засновника закладу освіти в організації підвищення кваліфікації педагогічних працівників;
  • знято норму про надання неконкурентних переваг у забезпеченні освітніми послугами педагогів для окремих закладів післядипломної освіти;
  • щодо скасування необхідності визнання педагогічною радою окремих форм підвищення кваліфікації, зокрема участі у тренінгах, семінарах, практикумах, майстер-класах тощо;
  • щодо необхідності узгодження пропозицій педагогічних працівників із обсягом видатків на підвищення кваліфікації.
Постанова Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2003 р. № 585» (проєкт)
Актом врегульовується питання тривалості здобуття освіти учнів з особливими потребами у закладах загальної середньої освіти.
Постанова Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року «Про організацію інклюзивного навчання в закладах позашкільної освіти» (проєкт)
Постановою Кабінету Міністрів України затверджено порядок організації інклюзивного навчання в закладах позашкільної освіти.​
Актом затверджено Порядок надання грантової підтримки наукової і науково-технічної діяльності за рахунок коштів державного бюджету. Цей акт стосується діяльності, зокрема, наукових ліцеїв і спрямований на ресурсну підтримку з державного бюджету їх розвитку.

Аналітичний центр АМУ

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)