04 / Березень, 2020
3 березня відбулося засідання Уряду під головуванням Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука. Позицію Асоціації міст України під час засідання представляв директор Аналітичного центру Ярослав Рабошук.
Під час засідання було прийнято важливі для органів місцевого самоврядування документи у сфері освіти:
Постанова Кабінету Міністрів України від 03.03.2020 року «Про внесення змін до Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності» (проєкт постанови, додаток, порівняльна таблиця)
Актом вносяться зміни до порядку надання ліцензій на здійснення освітньої діяльності, зокрема у сфері дошкільної освіти. Так, пропонується надавати таку ліцензію не тільки закладам освіти, а й фізичним особам-підприємцям. Це дозволить удосконалити механізм надання освітніх послуг, у тому числі за сімейною формою освіти. Для органів місцевого самоврядування прийняття акта частково вирішить питання з обов’язковою дошкільною освітою дітей 5-6(7) років та охоплення дошкільною освітою дітей, які перебувають у черзі до комунальних закладів освіти.
 
Постанова Кабінету Міністрів України від 03.03.2020 року «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на покращення соціального захисту окремих категорій педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти» (проєкт акта)
Актом затверджено механізм розподілу коштів з державного бюджету місцевим бюджетам на покращення соціального захисту окремих категорій педагогічних працівників, а також розподілено по обласним бюджетам субвенцію в розмірі 1 млрд 553 млн грн для виплати допомоги молодим учителям – понад 73 тис педагогів зі стажем до 10 років отримають виплату цієї субвенції.
«Сьогодні молоді вчителі – одна з найменш фінансово захищених категорій педагогів. З низьким стажем вони отримують майже мінімальну заробітну плату – це неприпустимо. Ця виплата наприкінці року допоможе бодай трохи вирівняти ситуацію та підтримати молодих учителів», – зазначила Міністр освіти і науки Ганна Новосад.
Щодо загального обсягу виплати
Одноразова виплата вчителю становитиме 21 020 грн, що еквівалентно десяти прожитковим мінімумам для працездатних осіб станом на 1 січня 2020 року. Кошти виплачуватимуться вчителям за основним місцем роботи у закладі освіти.
Щодо категорій педагогів, яким будуть здійснюватись виплати
Відповідно до абзацу третього Порядку та умов надання цієї субвенції «на отримання допомоги мають учителі, які станом на 1 січня 2020 року працювали на посаді вчителя та мали стаж педагогічної роботи до 10 років включно, а також мають педагогічне навантаження у 2020 році і продовжують обіймати посаду учителя під час виплати допомоги».
Виплата здійснюватиметься наприкінці року, одноразово і в повному розмірі.
 
Постанова Кабінету Міністрів України від 03.03.2020 року «Деякі питання запровадження індикативної собівартості» (проєкт акта)
Йдеться про затвердження формули, згідно з якою здійснюватиметься обрахунок вартості навчання в закладах фахової передвищої та вищої освіти. Серед органів місцевого самоврядування базового рівня акт актуальний для м. Києва, який зі свого бюджету утримує заклади фахової передвищої освіти.

Аналітичний центр АМУ

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)